Iğdır vukuf… Ahmet Arslan, Iğdır’da genişletilmiş devlet meşveret meclisi toplantısına katıldı

Yanlışsız Öğür Iğdır İl Başkanlığı’nca Tuzluca ilçesinde Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

Tuzluca ilçesinin simgelerinden olan Sodyum Klorür Mağaralarında aheste ayrımsız katılımın ile gerçekleşen toplantıya 65. Hükümet Eriştirme Bakanı Selim Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Doğru Fırka Iğdır İl Başkanı Yüce Kemal Ayaz, uray başkanları, fırka yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Iğdır’a SELIM Tümen hükümetleri döneminde son 15 yılda eski parayla 25 katrilyon envestisman yapıldığının altını çizen 65. Hükümet Eriştirme Bakanı, Doğru Fırka Kars Mebus Ahmet Arslan, programda yaptığı konuşmada yapılan hizmetleri sıraladı.

Aslan, bölgenin evladı kendisine vatandaşlara seslenerek Iğdır’a yapılan hizmetler üzerine şunları söyledi; “Iğdır’a sonuç yirmi yılda yapılan yatırım 15 bilyon dile görgüsüz bozuk parayla 25 katrilyon envestisman yapıldı. Iğdır – Tuzluca mekân yolu, Iğdır – Doğubeyazıt mukassem yolu, Iğdır Kars mukassem yolu, Iğdır’dan çevirici ucuna kadar bölünmüş kat. Elhasıl Iğdır temas yere bölünmüş el ile muvasala sağlıyor. 80 yılda Iğdır’a yapılan mukassem yol toplanmış 10 km iken SELIM Öğür döneminde 162 km ye ulaştı. Iğdır’a AK Fırka öncesi tek sıcak asfalt yapılmazken YANLIŞSIZ Fırka döneminde 152 km sıcak asfalt yapıldı.”

Reisicumhur Erdoğan liderliğinde Zengezur koridoru açıldığında Iğdır ve kesim iller amacıyla balaban aynı soylu erki dönüş başlayacağını kaydeden Arslan; “Iğdır hava meydanı tarihinin hizmeti. Iğdır’ımızı katıksız gaza kavuşturduk. Aynı zamanda Tuzluca için gaz işlemleri başlatıldı. Yetmedi Iğdır şehirlerarası otobüs terminali, göveri tıngır ve henüz nice yatırımlar. Bunların kâffesi Yanlışsız Parti hükümetleri döneminde hiçbir ayrım yapılmaksızın Iğdır’da yapılan yatırımlar. 20 yıl öncesini sistem bol bilir hastanelerde emanet alınmalar kuyruklar, deminden hamdolsun site hastanelerimizle dünyaya kat sayı olduk. Dünyada defans alanında yaptıklarımızla çıktı cephe veren benzeri Türkiye olduk. O yüzden Yanlışsız kadrolara sakıt bunları halkımıza anlatmalıyız. 2023 seçimlerinin önemi iri.” diye konuştu.

Daha sonraları mütekellim Yanlışsız Parti Tuzluca İl Başkanı Ali kemal Ayaz; “Iğdır’ın, Ağrı’nın, Kars’ın ve Ardahan’ın evladı olan bölgemizin bilcümle sorunlarına koşan sayın Bakanım Ahmet Aslan’a bindi ve yardımlarından dolayı teşekkürname ederiz. Iğdır’ın mebus namevcut ama bunu bize on paralık hissettirmeden bizimle olduğu üzere namına minnettarız” dedi.

Programın böylecene ise Ahmet Aslan ve beraberindeki astronomi Tuzluca Belediyesi’ni müzakere ederek Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkkan’dan yapılan projeler ve ihtiyaçlar için bilgilendirme aldı. – IĞDIR

Share: