Kocaeli yerel haberleri… Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli foto

Kocaeli’dahi gerçekleşen bire bir etkinlikte İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’na manalı bire bir foto hediye edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önce calip cebe arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri rubai, hassas anlara hayal oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) aracılığıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu de katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Endişe eliyle Veysal Tipioğlu’na ihsan edilen çerçeveletilmiş fotoğraf duyar anlara tayf oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda mücadele fail dedesi Ahmet Tipioğlu ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı kendisine armağan edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Ilkgüz 1922’dahi Bursa’nın kurtuluşunda o günkü uray binasına girip, askeri karargaha önce bayrağı calip ekibin içerisinde yer aldığı öğrenildi.

“Böyle benzeri dedenin torunu, evladı olmaktan ayrımsız posta elan çalım duydum”

Çok duygulandığını ve gururlandığını belirten Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni haddinden fazla bahtiyar yazar haddinden fazla manidar ayrımsız fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut saygıdeğer hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ermiş Türk milletinin hep ailelerinin fertlerinde vatan, millet, sembol ve alplık türküleri tüter. Vatan, kavim, sancak için şehadet şerbetini içen aslanların olduğu benzeri ülkenin evlatlarıyız. Ne mutlu ki böyle aynı milletin evladı olduğuma, ayrımsız sefer elan gurur duydum. Kanlarıyla ermiş bayrağımızı simge yapan, topraklarımızı vatan özne eren şehitlerimizi ayrımsız el elan huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin temas zamandan daha aşkın birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi istekle beraber kendisine ülkeye, millete, bayrağa harıldamak gerekliliğini ifade ediyorum. Kocaeli Itimat Müdürlüğü de bu düsturlarla muhterem Kocaelilileri düzenlilik emniyetinin, can, para ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan gece gündüz aziz Kocaelililerin emrindedir. Böyle ayrımsız dedenin üstelik torunu, evladı olmaktan tıpkısı posta daha gurur duydum. Bilcümle şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: