Akıbet dakika haberi | Kocaeli İl Güven Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli ışık

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran fotoğraf

Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önceki calip dedesi ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı duygulandırdı

“Böyle ayrımsız dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkısı kere elan gurur duydum”

KOCAELİ – Kocaeli’de gerçekleşen ayrımsız etkinlikte İl Güven Müdürü Veysal Tipioğlu’na manalı ayrımsız fotoğraf dürü edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önceki çekici silah arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri kare, hassas anlara sahne oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) vasıtasıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu dahi katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Bulut vasıtasıyla Veysal Tipioğlu’na armağan edilen çerçeveletilmiş fotoğraf hassas anlara manzara oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda uğraş eden dedesi Ahmet Tipioğlu ve silah arkadaşlarının fotoğrafı kendisine ödül edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Eylül 1922’dahi Bursa’nın kurtuluşunda o günkü uray binasına girip, askeri karargaha geçmiş bayrağı çekici ekibin içerisinde meydan aldığı öğrenildi.

“Böyle ayrımsız dedenin torunu, evladı olmaktan ayrımsız misil elan çekicilik duydum”

Çok duygulandığını ve gururlandığını tamlayan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni haddinden fazla bahtiyar yazar çok manidar benzeri fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut muhterem hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Aziz Türk milletinin bilcümle ailelerinin fertlerinde vatan, budun, bayrak ve yiğitlik türküleri tüter. Yurt, kavim, sancak için tanıklık şerbetini içen aslanların olduğu aynı ülkenin evlatlarıyız. Ne mutlu ki hakeza aynı milletin evladı olduğuma, bire bir nöbet elan çekicilik duydum. Kanlarıyla muazzez bayrağımızı öncü yapan, topraklarımızı yurt eden eren şehitlerimizi bire bir öğün henüz huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin gelişigüzel zamandan daha aşkın birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi severek beraber yerine ülkeye, millete, bayrağa gitmek gerekliliğini ifade ediyorum. Kocaeli Inanma Müdürlüğü de bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, duygusal, dünyalık ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan mütemadi muazzez Kocaelililerin emrindedir. Hakeza benzeri dedenin birlikte torunu, evladı olmaktan aynı öğün elan kurum duydum. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diyerek konuştu.

Share: