Hastanede gerçeğini aratmayan coşkunluk tatbikatı

Kırklareli Yetişek ve Araştırı Hastanesinde gerçekleşen hararet tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ateş tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği hastanenin 3. katında mevcut kimyasal tedavi servisinde yangın çıktı. Yangına evvel olarak esenlik çalışanı engelleme edildi. Vukuf verilmesi üstüne bölgeye itfaiye ve AFAD ekipleri irsal edildi. Elan bilahare esenlik çalışanları, hasta ve tutkun yakınları hastaneden tahliye edildi. Senaryo gereği yaralanan 2 esenlik çalışanı dışarı çıkarıldı. Yaralılara 112 ivedili esenlik ekipleri engelleme etti. Ateş itfaiye ekiplerince söndürüldü. AFAD ekipleri, muhtemel karbondioksit kaçağına karşı takdir yaptı.

Muhtemel yangınlara cebin manevra yaptıklarını belirten Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Modern Derdiyok, “Tatbikat öncesi birçok tedarik yapılmıştı. Manevra bilgilendirmesi halkımıza yapılmamıştı. Sahada takkadak personelimiz ile değil halkımız ile bu arada coşkunluk tatbikatı yaptık. Tatbikatta emeği sabık herekse teşekkürname ederiz” dedi.

Vatandaşlardan Heyecan Gökay, bebeği üzere hastaneye geldiğini kaynak sandığını belirterek, “Bebeğimizi kontrole getirdik. Haddinden Fazla şaşırdık. Çok acul ayrımsız şekilde müdahale edildi bizi dışarı çıkardılar. İlk özellikle haddinden fazla korktuk demincek iyiyiz” şeklinde konuştu.

Gerçeği aratmayan filo tatbikat olduğunu söyleyen hastalanmış yakını Feyzullah Leven Hacı çokça çabuk engelleme edildiğini söyledi. – KIRKLARELİ

Share: