Hastanede gerçeğini aratmayan coşkunluk tatbikatı

Kırklareli Yetişek ve Araştırı Hastanesinde gerçekleşen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kırklareli Terbiye ve Araştırma Hastanesinde coşkunluk tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği hastanenin 3. katında bulunan kimyasal tedavi servisinde hararet artık. Yangına önceki olarak esenlik çalışanı engelleme edildi. Malumat verilmesi konusunda bölgeye itfaiye aracı ve AFAD ekipleri irsal edildi. Elan sonradan afiyet çalışanları, parasız ve hasta yakınları hastaneden tahliye edildi. Senaryo gereği yaralanan 2 keyif çalışanı hariç çıkarıldı. Yaralılara 112 evgin sağlık ekipleri engelleme etti. Ateş itfaiye ekiplerince söndürüldü. AFAD ekipleri, muhtemel karbondioksit kaçağına alın ölçüm yaptı.

Muhtemel yangınlara karşı tatbikat yaptıklarını söyleyen Kırklareli Yetişek ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çağcıl Derdiyok, “Tatbikat öncesi birçok tedbir yapılmıştı. Manevra bilgilendirmesi halkımıza yapılmamıştı. Sahada yalnız personelimiz ile değil halkımız ile bu arada hararet tatbikatı yaptık. Tatbikatta emeği sabık herekse teşekkürname ederiz” dedi.

Vatandaşlardan Korkunç Gökay, bebeği amacıyla hastaneye geldiğini ana sandığını belirterek, “Bebeğimizi kontrole getirdik. Çokça şaşırdık. Haddinden Fazla hızlı ayrımsız şekilde müdahale edildi bizi dışarı çıkardılar. İlk başta haddinden fazla korktuk deminden iyiyiz” şeklinde konuştu.

Gerçeği aratmayan filo tatbikat olduğunu söyleyen hastalanmış yakını Feyzullah Leven Hacı çokça hızlı engelleme edildiğini söyledi. – KIRKLARELİ

Share: