Kırklareli Terbiye ve Araştırma Hastanesinde coşkunluk tatbikatı yapıldı

Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinde coşkunluk tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta senaryo gereği hastanenin üçüncü katındaki kemoterapi servisinde sâdır yangına evvel adına afiyet personeli yangın tüpüyle müdahale etti.

Haber verilmesi üstüne olay yerine mevrut İl Kıyamet ve Acil Genişlik Müdürlüğü ve itfaiye aracı ekipleri, yapı içerisinde bulunan afiyet personeli, pestil ve züğürt yakınlarını tahliye ederek yangını söndürdü.

Bu esnada aynı AFAD personeli ateş sonrası oluşabilecek riske alın karbonmonoksit ölçümü yaptı.

Senaryo gereği yaralanan ve dumandan etkilenen iki personele esenlik ekiplerince müdahale edildi.

Hastanenin başhekimi Çağdaş Derdiyok, gazetecilere yaptığı açıklamada, kalburüstü benzeri manevra gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tatbikatın, hastaneye gelen vatandaşların bilgilendirilmeden yapıldığını anlatan Derdiyok, tatbikata takkadak sayrılarevi personelinin değil hastaların ve sayrı yakınlarının birlikte katıldığını kaydetti.

Olası yangınlara cebin henüz mücehhez olduklarını dile getiren Derdiyok, tatbikatta emeği geçenlere teşekkürname etti.

Bebeğinin afiyet kontrolü için hastanede mevcut Şiddetli Gökay birlikte cuşuhuruş alarmının ardından hastaneden boşaltma edildiklerini söyledi.

İlk yerine panik yaptığını, henüz sonraları yetkililer aracılığıyla birden boşaltma edildiğini belirten Gökay, manevra olduğunu öğrenince bayındır içki aldığını dile getirdi.

Hasta yakını Feyzullah Uzun Hacı ise tatbikatın töz kabilinden yapıldığını rapor etti.Share: