Eskişehir’de 2022 Yılı Sporla Geçti

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, bu sene şampiyonalar, yarışlar, şenlikler, turnuvalar, söyleşiler ve kutlamalar ilkin girmek için türlü etkinlikler düzenledi.

Yurttaşların fiziksel gelişimlerine katkıda mevcut olmak ve abes zamanlarını spor yaparak değerlendirmelerini çıkarmak için EBB aracılığıyla açılan spor okullarına Eskişehirliler birlikte bağlam gösterdi. Bu kapsamda yurttaşlar; EBB Spor Merkezi, Şirintepe Spor Merkezi ve Martir Tarkan Yağız Spor Merkezi’nde yapılan eğitimlere katıldı. Sınırlı Spor Salonu, Osmangazi Spor Sahası, göletler ve Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’nda açılan ağırşak ve planlı eğitimler ise katılımcılardan gusto topladı.

EBB Toyluk ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın çocuklara müteveccih ücretsiz düzenlediği ‘Yaz Dönemi Spor Çocuk Eğitimleri’ ile ayak topu, basketbol, voleybol, hentbol, kano, alıştırma, taekwondo, ahali oyunları ve optimist tekne branşlarında 900 sporcuya yetişek verildi. Yetişkinler kategorisinde 18 yaş cisim avrat ve erkekler amacıyla ücretsiz yapılan ‘Yeni Devir Oylumlu Spor Eğitimleri’ne fitness, aerobik ve pilates branşlarında 550 mukayyet kursiyer katılırken, 3 ay süreyle devam edecek olan çalışmalar Büyükşehir Belediyesi’nin eksper spor antrenörleri eliyle yürütülmeye devam ediyor.

Kursların beraberinde EBB tarafından spor üzerine şöyleşiler, turnuvalar ve mütenevvi etkinlikler üstelik yurttaşla buluşturuldu. Büyükşehir’in Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Mehabetli Çeliksoy, Eskişehir’in tıpkısı spor kenti olduğunu belirterek, 2023 yılında dahi Eskişehirliler ile gelişigüzel spor ve esenlik yoğun, etken bire bir sene geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Share: