DOĞRU Parti’li Sebep, Erzincan’da hayat merkezi temel atma töreninde konuştu Açıklaması

AK Öğür Umumi Başkanvekili Binali Sebep, “Erzincan Eğitim Bilimi Hars Vakfı (EKEV), Türkiye’nin arz aşkın darülfünun öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’da bir numaradır, bununla kurum duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” dedi.

Yıldırım, Erzincan Binali Saika Üniversitesi Vakfı ve EKEV desteği ile 13 Küçük Ay Caddesi’nde projelendirilen ve geliriyle ildeki darülfünun öğrencilerine burs imkanı verecek, tahminî 240 milyon teklik maliyetindeki Yaşam Merkezi’nde çalışmaları inceledi.

Daha bilahare Cumhuriyet Meydanı’nda planlı Erzincan Dirim Merkezi anne atma törenine katılan Saika, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Erzincan’a tıpkısı değil, onlarca, yüzlerce eseri kazandırmanın bahtiyarlık ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Galebe Haftası zımnında Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesinin düzenlediği ziyafet ve etkinlikler kapsamında, hemşehrileriyle bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu tamlayan Saika, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Temelini atacağımız Erzincan Yaşam Merkezimiz hep 20 bin 700 metrekarelik, saha altında 3, kayran üstünde de 4 zalimce olan çatı. Süratle yapımı devam fail Şehir Hastanesinin yanı sıra olacak. Şehir Hastanemiz ati sene yaz aylarında inşallah açılacak. Yetiştirebilirsek Dirim Merkezi ile ikisinin açılışını yapacağız. Erzincan’a kandırıcı hayır olsun.”

“Üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir”

Saika, Erzincan Binali Saika Üniversitesinin kurulduğundan bugüne seçkin sene geliştiğini ve 25 binin üstünde öğrenciye ulaştığını anlatım ederek şöyle konuştu:

“Üniversitemizle ilgili sloganımız, ‘Anadolu’da bire bir dünya üniversitesi olmak.’ Erzincan tabiatıyla bunu başarır. Zira üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir, şehir gelişirse hemşehrilerimizin hedefleri, beklentileri karşılanır ve ülkemiz gelişir. Onun üzere dirim merkezi Erzincan’ın eseri olacak. Burası tek şahsın, kimsenin yeri değildir. Erzincan Dirim Merkezine hiçbir şekilde benzeri kuruş devletten cins kullanılmayacak, ağız ağıza Erzincan’a istem veren, Erzincan sevdalısı EKEV ve Erzincan Binali Sebep Üniversitesi Vakfının kuma çalışmalarıyla gerçekleştirilecek. Yani 240 milyonluk bu yatırımı Erzincanlı hayırseverlerimiz, vakıflarımızın mütevelli heyetinde bulunan üyelerimiz, öncelikle Erzincanlı hisse senedi adamları vasıtasıyla karşılanacak.”

Yıldırım, söz konusu merkeze cömertçe dürü yapan ve bindi veren hep hayırseverler ile Erzincan Valisi Mehmet Sirkat’a, Şehremini Bekir Aksun’a, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atak Levent’e, DOĞRU Parti Erzincan milletvekillerine ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcilerine teşekkürname etti.

Hayat merkezinden elde edilecek gelirle, darülfünun okuyan öğrencilere ve akademisyenlere destek verileceğini vurgulayan Sebep, “Erzincan Hayat Merkezi dobra ve sunturlu hareket, Erzincan’ın geleceği amacıyla yapılması gereken aksiyon. Burada emeği geçen birçok kardeşimiz var, üniversitemiz, üniversite rektörümüz ve düzentileme arkadaşları ve EKEV Başkanı Bağlı Ağca var. EKEV Türkiye’nin yeryüzü aşkın üniversite öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’üstelik tıpkısı numaradır, bununla çekicilik duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar ve okunan duanın peşi sıra Yıldırım ve beraberindekiler, butonlara basarak yaşam merkezinin temelini attı.

Törene, Saika’ın eşi Semiha Saika’ın yanında Ilbay Mehmet Arak, Belediye Reisi Bekir Aksun, 3. Kargaşa Komutanı Ferik Ağır Türkgenci, SELIM Fırka Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Belgit Şarap, SELIM Tümen İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, MHP İl Başkanı Salih Katarakt, kaymakamlar ve kaymakamlık şehremaneti başkanları, hava müdürleri, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin peşi sıra artist Kasıt Kekilli, Zafer Şöleni kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda dinleti verdi.Share: