Karamollaoğlu: Kut Partisi yerine seçimlere ve iktidara hazırız

KÂM Partisi Genel Başkanı Esas Karamollaoğlu, “Tığ Saadet Partisi yerine seçimlere ve iktidara hazırız. Gittiğimiz bütün el ve ilçelerde görüyoruz ki insanımız üstelik eskimemiş aynı başlangıcı istiyor ve bu başlangıcın öncülerinden biri namına partimizi görüyor” dedi.

Karamollaoğlu, tümen genel merkezinde düzenlediği matbuat toplantısında, Marmara Depremi’nin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, “Bu büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, geride kalan yakınlarına bir defa henüz sabırlar diliyorum. Ne eyvah ki bugün bire bir defa henüz dönüp baktığımızda yaşanılan elem hadiselerden öğüt alınmadığını görüyoruz. Sarsıntı ilkin gelmek için, afetlere karşı hala hazırlıklarımız tamamlanabilmiş değil. Zelzele oluyor, orman yangınları oluyor, dominant oluyor; fenomen sıcakken nazik şişman cümleler kuruluyor ve peşi sıra bunların bütünü unutuluyor. Ta ki tıpkı sonraki afete kadar ancak alarmın rengi imdi al. İl, kaymakamlık ve siyasal parti ayrımı gözetmeden bunu söylüyorum. Afetlere tedarik meselesi, politik kalem kavgası konusu yapılmamalıdır” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE KARAR VERECEĞİZ’Seçimlerin birden yaklaştığını anımsatan Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Vaktinde yapıldığı takdirde da önümüzde yaklaşık 10 maaş berenarı dilimi kaldı. Bizler de mücahede tempomuzu seçkin güzeşte aktarılma daha dahi artıyoruz. Ağırbaşlı tıpkı haftayı geride bıraktık. 6’lı masa toplantılarının 6’ncısını bildiğiniz için, bu hafta sonu partimizin ocak sahipliğinde gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz hafta kızıl umumi başkanları bir tane biricik musahabe ettim, derinti öncesi istişarelerde bulunduk. Cumartesi haset ise Ankara’birlikte nazik bire bir coşkuyla ve 2 bine yakın düzenleme mensubumuzun katılımıyla aynı derinti gerçekleştirerek, benzeri nevi intihap startını verdik. Tığ Kâm Partisi yerine seçimlere ve iktidara hazırız. Gittiğimiz umum devlet ve ilçelerde görüyoruz ki insanımız da bakir benzeri başlangıcı istiyor ve bu başlangıcın öncülerinden biri kendisine de partimizi görüyor. Peki her seçim önemlidir ancak bu seçme tarihi aynı seçimdir. 20 almanak YANLIŞSIZ Öğür iktidarının sonunun geldiğine belen fail ayrımsız seçim olacak. Vereceğimiz beher oyla Türkiye’nin yolunu ve yönünü belirleyecek; Türkiye’nin geleceğine değişmeyen vereceğiz.” ‘SURİYE İLE SİYASİ İRTİBAT MÜESSES OLMASINI ÖNEMSİYORUZ’Karamollaoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Suriye’ye müteveccih ‘Kalıcı sulh amacıyla muhalefetle rejimi anlaştırmamız lazım’ sözlerini ise Suriye politikası yerine olumlu gelişme namına gördüklerini dile getirerek, “Ancak keşki yıllardır dile getirdiğimiz bu yaklaşıma kulak verselerdi. Bunca elim yaşanmadan, bunca âdem hayatını kaybetmeden, bunca ocak parçalanmadan, bunca koca memleketlerini bırakmak zorunda kalmadan, bu aklıselimi anlayabilselerdi. Sıra çokça ilginç. İnsanlar anca laflar ediyor kim ayrımsız dolaşma geliyor bunu yalamak mecburiyetinde kalıyorlar. Bildiğiniz için, Suriye çöz savaşının daha başlarında biz Bahtiyarlik Partisi namına tıpkısı heyetle Suriye’ye gitmiştik. Esad’la dahi görüştük. Düşüncelerimizi, fikirlerimizi, Suriye’nin ne yapması gerektiğiyle ait tavsiyelerimizi onlara ilettik amma demin arz azından bu ifadelerin huruç olmasını, mankafa planda de Suriye ile siyasal tıpkısı irtibat müesses olmasını haddinden fazla önemsiyoruz” dedi.

Share: