Adlı doktordan ikaz: Primat çiçeğinin bulaşacağı tesisleri açıkladı!

Akıbet dönemde anında yayılmaya başlanan maymun çiçeği hastalığı ile ait endişe yaratıcı tıpkı açıklama geldi.

Washington D.C.’deki Millî Bala Hastanesi’nde bulaşıcı hastalıklar uzmanı namına görev özne Dr. Alexandra Brugler Yonts, hastalığın ve salgının gidişatı ile ait açıklamalarda bulundu. Yonts, hastalığın derakap yayılmaya yarar olduğunu ve ayrımlı bölgelerde vaka sayılarının derakap artacağını söyledi.

“HIZLA YAYILMA POTANSİYELİ ÇOK EFDAL”

MEMLUK’nin önde mevrut dergilerinden Fortune’a mütekellim Dr. Yonts, “Bu takkadak zaman meselesi. Maymun çiçeği salgınının acilen yayımlanma potansiyeli kesinlikle çokça erdemli” dedi.

Sözcü’deki habere bakarak; Ünlü hekim, salgının kreşlerde, okullarda, darülfünun kampüslerinde ve cezaevlerinde alelacele yayılabileceğini söyledi.

Bu nev sınırlanmış ve temasın erdemli olduğu yerlerde hastalığın bulaşma hızının artabileceğini söyleyen Dr. Yonts, “Fiziki ve eşeysel temasın olduğu ve kâh noktalarda insanların yakın temasta bulunduğu ortamlarda riziko var” dedi.

“SU TARAFINDAN BULAŞMIYOR”

Adlı doktor, havuz ve akarsu parklarının dahi hastalığın bulaşması için düz sağladığına dikkat çekti. Dr. Yonts, “Su tarafindan geçmiyor ancak çalışkan doku bozukluğu olan birine kontak ile bu çor bulaşabilir. Neyse kim bu kabil salgınların dernekevi adına önlenebilmesi umulur” dedi.

Eş ayından beri onlarca ülkede 28 binden çok hadise açıklanmıştı. Ilkin İspanya, Almanya, İngiltere, Fransa, Brezilya ve MEMLUK atılmak üzere birçok ülkede hikâye duyurulmuştu.

Genelde Afrika’nın belli başlı bölgelerinde tanıdık taklitçi çiçeği hastalığı faziletli elem, doku bozukluğu, halsizlik ve derbent ağrısı üzere âraz gösteriyor. Genelde belli belirsiz geçirilse de hastalığın ölüme sebebiyet verdiği ara sıra vaziyetler bile meydana geliyor.

Singapur’bile taklitçi çiçeği vakaları 15’e daha çok

 

ÇAKER taklitçi çiçeği zımnında ivedili ebat zar etti

 

Almanya’dahi 2 bin 724 taklitçi çiçeği vakası

 

Icra Vekili Adam: Beş hastamızda primat çiçeği hastalığı tayin edildi

 

Share: