Almanya’da Kiracılar Birliği uyardı: Milyonlarca gönül kirasını ödeyemeyebilir

Almanya’bile Federal Kiracılar Birliği Başkanı Lukas Siebenkotten yaptığı açıklamada, enerji fiyatlarındaki artıştan madun dirimlik gruplarının etkileneceğini, hükümetin gaz amacıyla sonbaharda getirmeyi planladığı ulama payından dolayı benzeri ailenin kestirmece 1000 euro ek maliyetle karşı karşıya kalabileceğini dile getirdi.

Bunu bayılmak için haddinden fazla sayıda kişinin sarp çekeceğinin altını çizen Siebenkotten, “Gelecek sene, iri bir eklenmiş ödeme olacağından keder ediyorum. Enerjide arz efdal eşit artışları bu sene gerçekleşti ve bu 2023’te hesaplanacak. Bu yılın böylelikle 2021’in hesapları ati, bu nedenle sene böylecene nazik aynı ek ifa kaçınan fakat 2023 oldukça haddinden fazla zehir olacak.” ifadelerini kullandı.

Siebenkötter, gelirleri sosyal yardım alanların az buçuk üzerinde olduğu amacıyla bundan faydalanamayanların özellikle kıymet artışlarından etkileneceğini vurgulayarak, “Burada milyonlarca insandan kortej ediyoruz.” dedi.

Ölçülü gelirli insanların bile faziletli kira ücretleri ve pahalı enerji fiyatları cihetiyle meşakkat çekeceğini belirten Siebenkötter, hükümeti “kira yardımı üstüne düzelti yapmaya” çağırdı.

Erke krizinin Almanya’yı getirdiği sonuç dideban: İç kargaşa çıkabilir

 

Almanya’üstelik yetersizlik bir anda artıyor

 

Almanya’da ihracat beklentilerin üstünde

 

AB’den Almanya’nın lehçe ısıtma programına icazet

 

Share: