Biden’dan KÖLE’deki Mütedeyyin cinayetlerine karşı bağlantı mesajı

Biden, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “korkunç cinayetlerden kontekst gazaplı ve kalbi kırık olduğunu” belirtti. Bu garip tiksinme dolu saldırıların Amerika’üstelik yeri olmadığını anlatım fail Biden, etkili bir şeklide Mutekit topluluğun yanı sıra olduğunu vurguladı.

BENDE’deki cinayetlere müteveccih Türk Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “KÖLE makamlarının olayın eksiksiz boyutlarıyla benzeri dakika evvel aydınlığa kavuşturulması için lazım her cins anket ve araştırmayı inceden inceye yapmasını bekliyoruz.” ifadelerine düz verilmişti.

Serencam 9 ayda 4 Müslüman cinayeti

Albuquerque Polis Departmanı’ndan Kyle Hartsock, 4 Ağustos’ta düzenlediği matbuat toplantısında, Müslüman toplumu beyninde endişeye sebep olan cinayetler karşı bilgelik vermiş, şehirde serencam 9 ayda öldürülmüş Müslümanların katilinin tıpkı sevimli veya eşhas olabileceğini belirtmişti.

Hartsock, kurbanların Müslüman toplumuna uzuv oldukları için maksat münfail olabileceklerini vurgulayarak, “Kıya dedektiflerimiz ve müfettişlerimiz ayrımsız gönül veya kişilerin bu cinayetleri soy ve ilmek büsbütün işlediğine dair tüvana tıpkısı olabilirlik olduğuna inanıyor.” demişti.

Kıya kurbanı Müslümanların temas birinin pusuya düşürülerek öldürüldüğüne dikkati çeken Hartsock, “Bu üstelik bize saldırganın eylemleri üzere pusuda beklediğini gösteriyor.” değerlendirmesi yapmıştı.
Albuquerque’birlikte 62 yaşındaki Mohammad Ahmadı Teşrinisani 2021’de helal market işletmesinin arkasındaki anahtar parkında ölü bulunurken, 26 Temmuz’birlikte dahi 41 yaşındaki Aftab Hussein apartmanının otopark durumunda vurulmuştu. 1 Ağustos’ta mektepli lideri 27 yaşındaki Muhammad Afzaal Hussain’mağara New Mexico Üniversitesi yolunda ve en üst 6 Ağustos’ta Albuquerque’te benzeri Müslümanın daha vurularak öldürüldükleri açıklanmıştı.

Türkiye’den KUL’ye ‘Müslüman cinayetleri’ tepkisi

 

Kanada’birlikte Müslümanlara müteveccih nefret suçları yüzde 71 arttı

 

KUL polisi Mutekit çocuğu öldüresiye dövdü

 

Share: