Süvari Metanet Balkan Şampiyonası Kırklareli’nde düzenlenecek

Atlı Dayanıklılık Balkan Şampiyonası 7-9 Ekim tarihinde Kırklareli’nde düzenlenecek.

Türkiye Binicilik Federasyonu eliyle Demirköy ilçesine tutkun İğneada beldesindeki Longoz ormanlarında düzenlenecek olan şampiyonaya Balkan ülkelerinden milli takım yarışmacıları katılacak.

TK Cowboy Ranch Yönetim Kurulu Başkanı Turan Karaman, AA muhabirine, şampiyonanın Türkiye’de düzenlenecek olmasından sonuç mertebe mutlu olduklarını söyledi.

Şampiyona hazırlıklarının bitmeme ettiğini ifade eden Karaman, tam vatandaşları şampiyonaya çağırma etti.

Yarışların görülmeye değer olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle konuştu:

“Süvari Peklik Balkan Şampiyonası’nda mihman milli takımlar ve ekiplerine ülkemizin güzelliklerinin ve değerlerinin eğin seviyede tanıtımı amacıyla çalışıyoruz. Temas yıl değişik ülkelerde uğraş eden milli takımımız, bu sene zat topraklarında ayrıksı Balkan ülkeleri ile 7-9 ilk teşrin tarihlerinde şampiyonluk için mücadele edecekler. Atlar, dünyada eşi bire bir olmayan Longoz ormanları, Karadeniz sahili ve Istranca ormanlarını aştıktan bilahare TK Cowboy Ranch’te bitecek olan parkurları koşacaklar.

Bulgaristan, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ülkelerinin katılması beklenen şampiyonada 40’a andıran beygir ve biniciyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye hesabına karı sahipliği yapmanın gururunu yaşarken, dünya binicilik camiasına ülkemizi ve bölgemizi arz dolgunca şekilde tanıtmanın hazırlığı ve heyecanı içerisindeyiz.”

Share: