DÜRÜST Parti’li Ünal, Osmaniye’de sivil topluluk kuruluşu temsilcileriyle aynı araya geldi Açıklaması

DOĞRU Öğür Takım Başkanvekili Becerikli Ünal, Türkiye’nin, kriz çözücü benzeri devlet olarak geleceğin yükselen yıldızı olduğunu ve dünyadaki besin krizini önlediğini belirtti.

Ünal, Osmaniye Valiliğini ziyaretinde itibar defterini imzaladı, Vali Erdinç Yılmaz ile basına mecbur görüştü.

Osmaniye Kahramanmaraşlılar Teavün ve Dayanışma Derneğini birlikte konuşma eden Ünal, cemiyet başkanı Mehmet Altun ve üyelerle aynı araya geldi.

DOĞRU Parti’li Ünal, Kahramanmaraş’ın milli mücadele dönemlerine değinerek, “Bugünkü verdiğimiz mücadelenin hangi derk geldiğini unutmamak geçişsiz. Bunlar ‘bu kavim unutur’ zannediyorlar amma bu ulus ariftir. Bu millet adamın gözüne tıpkısı bakar, onun kolaylıkla puanını verir. Toplumsal medyada yazıp çiziyorlar ya, bunlar seçimin içtimai medyada olacağını zannediyor. Halbuki bu milletin ağızsız çoğunluğu tayin ölçü meseleyi. Sizler dahi burada inşallah 2023’ün hangi anlamaklık geldiğini düşünülerek çalışacaksınız. Bu, siyasi bire bir iş olmaktan çıkıntı ve imdi tıpkısı yurt meselesi haline gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Programının peşi sıra Ünal, Osmaniye Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni da konuşma etti.

“Siyasi adı altında anti politika yapanlar var”

Ünal, Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde planlı “Sivil Sosyete Kuruluşları Buluşması”nda yaptığı konuşmada, dünyanın gösterişli tıpkısı küresel soylu erki daralmadan ve krizden geçtiğini belirtti.

Kovid-19, Afganistan’daki gelişmeler, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin-Tayvan krizine değinen Ünal, “Gelişmeler bize bire bir şeyi açık adına gösteriyor kim tığ, Norveç evet birlikte Finlandiya değiliz. Tığ, haddinden fazla zor aynı coğrafyada tüvana tıpkısı kalıcılık ve bağımsızlık mücadelesi veren, bin yıldan beridir da bu topraklarda kök salmış, varlığını, iddiasını, kavgasını sürdüren aynı milletiz.” dedi.

Ünal, “Kuzu postuna bürülü kurtlar”ın beyninde dolaştığını tabir ederek, “Siyasi adı altında anti siyaset yapanlar var. Neden anti politika diyorum? Politika nedir? Siyasa, milletin iradesini sandıkta alıp, celal yönetimine yansıtan ve politika üstü konularda birlikte kenetlenen kişidir. Siyasetçi üzere vatan söz konusu olduğunda gerisi teferruattır zira biz, bu coğrafyada 1. Dünya ve Halas savaşlarında şurası çok kesin gördük, şayet ayrımsız vatanınız yoksa tek şeyiniz namevcut demektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin coğrafyasındaki mücadelesinin unutulmaması gerektiğini meni eden Ünal, bundan sonra aynı araya gelinmesi ve bunların hatırlanması gerektiğini dile getirdi.

SELIM Öğür Kol Başkanvekili Ünal, Türkiye’dahi 1960-2002 yıllarında 38 hükümetin değiştiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Ulus seçmiş, göndermiş Ankara’ya. Darbeyle, muhtırayla, medyayla milletin seçtiği hükümet alaşağı edilmiş. Kim çözecek sorunları? Milletin derdini, sorununu kim çözer? Milletin derdini, sorununu evladı çözer. Demokratlık filhakika halkın temsilcileri marifetiyle kendisini yönetmesi değil midir? Bu ülkede, Tanrı aşkına TBMM’nin duvarında ‘Egemenlik kaygısızca şartsız milletindir’ yazıyor da 2007-2008’dahi bu ülkenin başbakanının eşini GATA’ya başörtülü diye sokmadılar. Unuttuk mu bunları? Geçen aynı tanesi diyor kim ‘Göreve geldiğimizde gene bozuk günlerde olduğu üzere bu hatalı uygulamaları gine kaldıracağız.’ Bunlara kusurlu uygulama gözüyle bakıyor. Yani insanların asıl hak ve özgürlüklerine hatalı uygulama namına bakıyor.”

“60-70 almanak sorunları çözen irade, bugünün sorunlarını üstelik çözer”

Türkiye’nin geçmişteki sorunlarını çözdüklerini anlatan Ünal, “Tığ bugün 2005’in, 2010’un, 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Yarayışlı. Biz bugün, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. 60-70 almanak sorunları çözen kaime, bugünün sorunlarını da çözer mi? Emin olun çözer elhamdülillah. Kâfi ki inancımızı kaybetmeyelim, oluşturulmak maksut karamsarlığa, umutsuzluğa kapılmayalım.” dedi.

Zaman, iktidara arzulamak isteyenlerin dününe bakılması gerektiğine dikkati çekici Ünal, şöyle devam etti:

“Zaman, bakıyorsunuz Alman ve Fransız gazeteleri gelişigüzel dönüş Türkiye ile ilgili istihbarat yapıyor. Türkiye’nin savunma sanayisinden ulaşıma, havacılığa varıncaya kadar başarılarından bahsediliyor. Peki bunların, bu ülkenin başarısıyla on paralık bahtiyar olduklarını gördünüz mü? 1957’de esasen darbe girişimi var. TBMM’de darbe girişimini araştırma komisyonu müesses. Çarpış girişiminin arkasında o devir gene CHP var. O dönem İsmet İnönü, TBMM’ye, darbe tetkiki komisyonuna çağrılmış. Orada ‘Sizi ben da kurtaramam’ demiş. Adnan Menderes radyo konuşmasında ‘Bunların, bu ülkenin ne muvaffakiyetine memnun olduğunu gördünüz’ diyor. Bunların yapılan icraatlardan hangisini ölçüm ettiğini gördünüz? Tek husus değişmemiş. O gün dahi öyleydiler, zaman da böyleler.”

“Libya’bile Hafter’i, Suriye’bile Esed’i desteklerler”

SELIM Tümen’li Ünal, millet olmanın, üzüntüde ve sevinçte bire bir ve bu arada olma anlamına geldiğini belirterek, şunları dile getirdi:

“Bu mutluluk domestik araba yapar, yapmaya kalkışır ‘yapamazsınız’, fabrikanın temelini atarsınız ‘kuramazsınız’, fabrikayı yaparsınız ‘üretemezsiniz’, üretirsiniz ‘satamazsınız’, satarsınız ‘bu yerel değil ki’ derler. doğal gaz bulursunuz, ona de sevinmezler. Terörle mücadelede başarıya ulaşırsınız, mutlu olmazlar. 30 yıldan beri Karabağ’üstelik Minsk Üçlüsü’nün çözemediği cömert Azerbaycan’ın obstrüksiyon altındaki topraklarını, Karabağ’ı Türkiye özgürleştirdi. Bunlar mutlu oldular mı? Olmadılar. Libya’birlikte Hafter’i, Suriye’dahi Esed’i desteklerler. Gün Doğusu Akdeniz’da Yunan tezlerini savunurlar. Tanrı aşkına tıpkı misil de şu milletle beraber sevinin, şu milletle birlikte üzülün birlikte tığ üstelik ‘tığ bir ve beraberiz’ diyelim.”

Türkiye’nin, dünya genelindeki Kovid-19 kaynaklı sıkıntılardan artı ayrışarak çıkacağını belirten Ünal, “Türkiye kriz dekoder, çözüm kapasitesi erdemli aynı talih namına geleceğin yükselen ve projektör yıldızı. Tahıl krizinde Türkiye adeta kilitleri açtı ve iri ayrımsız besin krizini önledi. Sevindiler mi? Müfit. 59 mevki Türkiye’yi, Recep Tayyip Erdoğan’ı alkışladı. ABD’de Pentagon’un eski müsteşarı ‘Recep Tayyip Erdoğan Nobel Hazar Ödülü’hangi aday gösterilmelidir’ dedi amma bunlar sevinmedi. Bunların bu ülkeyi yüceltmek, abartmak kabilinden tıpkı amaçları tür mi?” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin önü son adım sarih”

Yırtıkça Ünal, ülkenin savunma sanayisindeki gelişimine değinerek, “Bugün Türkiye hamdolsun, defans sanayisinde yüzdelik 20 yerlilik oranını yüzdelik 80’lere çıkardı. Geri, Fransız ve Alman basını ‘Savunma sanayisinde artık kendisine yeten benzeri Türkiye var’ dedi. 2012’da Amerika’dan silahlı insansız albeni ara bulucu istedik, vermediler. Bütün bunları yaptık. 20 senede bunları yapanlar, Allah’ın izniyle önümüzdeki 20 senede neleri yapar?” dedi.

Türkiye’nin önünün engelsiz olduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

“Deneyimiyle, birikimiyle, potansiyeliyle eğitimli herif kaynağıyla artık Türkiye’nin önü serencam evre meydanda. Türkiye bulunduğu bekçi bakımından teminde, tedarik zincirinde, lojistikte, üretimde, istihdamda, ihracatta, büyümede, şu anda rekorlar üstüne rekorlar kırıyor. Sıkıntılarımız, sorunlarımız var tamam amma şunu unutmayın. Bu büyüklük o kadar iri sorunları ve sıkıntıları çözdü ki… Biz iktidara geldiğimizde devlet topladığı her 100 teklik verginin 86 lirasını faize veriyordu. Tığ bugün bunu, yüzde 12’ye indirdik. Çap bütçesinin yüzdelik 44’ü faize gidiyordu. Hamdolsun bu sorunlar çözüldü. Türkiye tehlikeli anlamda herhangi bir alanda majör mesafeler kat etti. İnşallah bundan ahir süreçte önümüz elan bulutsuz. Kâfi kim kendimize, ülkemize güvenelim. Kuzu postu giymiş çakalları, kurtları ferah tanıyalım.”

Ünal, toplantının ardından Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki nesep bölgesinde cebe kazası sonucu şehit olan Piyade Kontratlı Er Atakan Şarap amacıyla ailesinin evinin önüne kurulan taziye çadırını mülakat etti, şehidin annesi İlknur ve babası Şanlı Şarap’a başsağlığı diledi.

Ziyaretlerinde Ünal’a, DÜRÜST Öğür Osmaniye milletvekilleri İsmail Kayaç ve Derviş Durmuşoğlu ile AK Öğür Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy dahi eşlik etti.Share: