Naim Süleymanoğlu Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Karaman’da başladı

Türkiye Halter Federasyonunca erkân kategorisinde düzenlenen Naim Süleymanoğlu Kulüpler Türkiye Şampiyonası, Karaman’birlikte başladı.

Karaman Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünün familya sahipliğinde Dalan Spor Salonu’nda açım seremonisiyle başlayan şampiyonada konuşan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, organizasyona 71 kulüp ile 277 koca ve 207 karı sporcunun katıldığını söyledi.

Adlı, bu kök organizasyonların sporcuların ülkeyi kurumlu, şerefli ve kudretli bire bir şekilde künde etmesi üzere yapılan çalışmalar olduğunu dile getirdi.

Federasyon başkanlığı seçimlerinin ardından bir nice şampiyonaya imza attıklarını dile getiren Ünlü, “Kibar, gençler, yıldızlar Avrupa şampiyonaları, Akdeniz Oyunları, İslami Dayanışma Oyunları kabil nazik organizasyonları, sporcularımızın, antrenörlerimizin büyük çabaları, gayretleri sebebiyle çokça sayıda madalyayla kapattık. Böylesi nazik bir katılımın olduğu organizasyonda üstelik bizleri serbest bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun üstelik yaşamı boyunca bir nice dünya ve olimpiyat şampiyonluğu kazanan Naim Süleymanoğlu’nu rahmetle andı.

Akkoyun, Naim Süleymanoğlu’nun dünyada bire bir daha kırılması tahakküm rekorlarıyla, azmi, gayreti ve milli duruşuyla temas sporcunun denk alması gereken benzeri kahraman olduğunu söyledi.

Sporun, rekabet ile dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın öne çıktığı tıpkı kayran olduğunu tabir fail Akkoyun, şunları kaydetti:

“Burada gerçekleştirilecek spor faaliyetleri ve müsabakaların, önümüzdeki dönemde ülkemizin sıkıntılı dışında gururla kaşkariko edilmesine, balaban başarıların kazanılması kurgu olacağına eminim. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu ve Nurcan Taylan kabil muvaffakiyetli bire bir sportmen olacağınıza, ülkemize madalyalar getireceğinize istekle inanıyorum. Bizim sporcularımız aktif, yürekli ve daima başarılıdır. Bu düşüncelerle şampiyonanın güzel olmasını diliyorum.”

Konuşmaların arkası sıra günün yarışmalarında dereceye giren sporculara madalyaları tören düzeni üyeleri yoluyla sunma edildi.

Şampiyona 4 Eylül’de sona erecek.Share: