Sürpriz ekrana yansıdı, Ilbay gözyaşlarını tutamadı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Öğretmenler Haset’nde karşılaştığı şaşırtı nedeniyle gözyaşlarına hakim olamadı.

Tokat’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü, 26 Haziran Atatürk Ekin Sarayında düzenlenen törenle kutlandı. Törende kürsüye gelen Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, öğretmenliğin önemine vurgu yaparak, “Ülkece çocuklarımızı yarınlara haddinden fazla henüz bol hazırlamak kabilinden tıpkı hedefimiz var. Bu anlamda hele kurumları düzeltme noktasında elimizden geleni yerine getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin çokça altın katkılarıyla bunu yapıyoruz. Eğitimi elden materyaller, laboratuvarlar oluşturmaz. Öğretmenlerimizin o çokça altın katkılarıyla eğitim oluşur. Kendilerine yine minnettarız” dedi.

Ilbay Hatipoğlu konuşmasının ardından sahneden ayrılırken, kendisi amacıyla hazırlanan şaşırtı ekrana yansıdı. Korgan İmam Dil Cambazı Ortaokul ve Lisesinden Türkçe ve Yazın Öğretmeni Süleyman Şafak, izlence için özel hazırlanan videoda Vali Hatipoğlu ile olan ekol anılarını anlattı. Öğretmenini yıllar sonradan ekranda gören Ilbay Hatipoğlu, gözyaşlarını tutamadı.

Programın sonunda, adaylıklarını tümler öğretmenler yemin etti. Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi mektepli ve öğretmenlerinin hazırladığı oratoryo gösterisi sergilendi. – TOKAT

Share: