25 Son Teşrin Kadına Müteveccih Şiddete Alın Uluslararası Mücadele Günü

Tokat’ta 25 Son Teşrin Kadına Müteveccih Şiddete Alın Uluslararası Savaşım Günü zımnında YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanlığı ve Doğruluk-İş Temsilciliği açıklama yaptı.

AK Fırka Tokat İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Danışan, Muhalif Çarşısı üzerinde yaptığı açıklamada, DOĞRU Fırka’nin 5 milyon 500 bin kadın üyesi, 600 bine mail fahri kurum mensubuyla tıpkı zamanda hararetli tıpkısı feminizm olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Parti Eş Kolları adına avrat odaklı yöntem ve uygulamaların takipçisi oldukları büyüklüğünde kadına müteveccih şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması üzere birlikte var güçleriyle çalıştıklarını anlatan Danışan, şöyle konuştu:

“Kadını ve kadının varlığını son paye önemseyen tıpkı yaklaşımla Kadına Yönelik Uçarı Uluslararası Savaşım Haset kapsamında Sayın Cumhurbaşkanı’mız, Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üstelik sıkça tekrarladığı kadar kadına şiddetin, insanlığa yezitlik olduğunu bire bir misil elan haykırıyoruz. DOĞRU Fırka teşkilatları yerine herhangi bir adımımızda bu bilinçle debi ediyor, herhangi bir fırsatta dile getiriyoruz. Kadına yönelik şiddet, sadece avrat oldukları için meri yahut kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline defa açan her çeşit formalist ve davranıştır. Kadına yönelik güç, çabucak ülkemizin değil, maatteessüf umum dünyanın sorunudur. Birlik acun gibi bizim bile canımızı yakan, kadına yönelik süratli mücadele etmekte kararlıyız. Şunu apaçık söylüyoruz kim, bu konuda asla toleransımız bulunmayan. Bunu 2002 yılında elan önceki intihap beyannamemizde da anlatım ettik.”

Hak-İş

Türe-İş Tokat İl Başkanı Ulak Çıpa üstelik yaptığı açıklamada, ilkin kadına müteveccih çabukluk olmak amacıyla şiddetin gelişigüzel türlüsüne “müfit” dediklerini vurguladı.

Kimden, nereden gelirse gelsin, şiddeti meşru gören zihniyete asla konfirmasyon olmayacak, ağızsız kalmayacaklarını aktaran Çıpa, “Kadına yönelik şiddete, istismara, eşitsizliğe, ayrımcılığa, yoksulluğa, güvencesizliğe alın ara vermek için ayrımsız aradayız. Ivinti maatteessüf dünyada olduğu kabilinden ülkemizde bile varlığını sürdürmektedir. Bu konuda sözün ötesinde benzeri gösteri geliştirmek, söylemi eylemle eklemek zorundayız. Edirne’den Kars’a, tek canevi ergin kadınlar ve anneler kendisine, ‘şiddetsiz benzeri dünya’ sloganımızla yerli, millî ve uluslararası kamuoyunu kadına müteveccih şiddetli mücadeleye çağırma ediyoruz. Kadınlarla iç içe aynı örgütlenme modelini benimsiyor, kadın konusunda ibdai ve hakkaniyetli duruşumuzdan hiçbir ant karşılık vermiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: