Soylu: Türkiye’de 100’e mümasil terörist kaldı

 

Büyükelçiler Konferansı ve Antalya Diplomatlık Forumu’nun, Türkiye’nin geldiği noktayı, özünü çokça bereketli rapor ettiğini ve Anadolu’yu toptan tıpkı kanı merkezi haline getirdiğini tamlayan Süleyman Soylu, diplomasi formunun içeriğinin doldurulmasıyla ilgilendiren mücadele ortaya koyan herkese teşekkür etti.

Soylu: Göç meselesi bitmeyecek

Küresel aktörlerin yetişemediği, çözemediği problemlerin, “pandemi süreci ve etkileri, göç, erke krizi ve bunların oluşturduğu konuşu süreçler” olduğunu dile getiren Icra Vekili Soylu, Batı’nın kafile, erke krizi ve soylu erki süreçler konusundaki tavrını eleştirdi. Soylu, dünyadaki üretim sistemlerinin değiştiğini, barhana meselesinin bitmeyeceğini, elan değişik aynı duruma evrileceğini ve özge birçok içtimai olayın bitmeyeceğini anlatım etti.

Dünya genelinde esrar akışı

Dünyada toplumsal iletişim araçları platformlarıyla arsıulusal bakir tıpkısı vasilik sisteminin oluşturulduğuna değnen Nazır, finansal suçlar problemi ve metal meselesinin de gündemde olduğunu savundu.

Acun genelinde akıbet bire bir yıldaki mızrap akışına değinen İçişleri Bakanı Aristokrat, Taliban’ın iktidara gelmesinden sonra Afganistan’dahi afyon ekiminin azaldığına işaret etti. Soylu, “Afganistan-İran hattından Türkiye’ye giren beyaz zehir, afyon miktarında eksilme var ve rotayı değiştirdiler. Rotayı Akdeniz hattı üzerinden Avrupa’ya ulaştırmaya çalışıyorlar. Tığ bunu nasıl anlıyoruz? Çünkü Avrupa’daki beyaz zehir fiyatının yükselmediğini, cemi tersi bulunduğu noktadan biraz henüz düştüğünü, yani Türkiye üzerindeki yakalamaların haddinden fazla şişman benzeri etkisi olduğunu görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

‘Türkiye’ye antre yapan yıldırıcı sayısı bugün 46’

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesinin kararlılıkla süreceğini vurgulayarak yıldırı örgütünün Türkiye’dahi 2018’üstelik sayısı 3 bin 867 olan telsiz konuşmalarının demincek 29 olduğunu ve 2018’de 408 olan Türkiye’ye methal eden yıldırıcı sayısının zaman 46 olduğunu bildirdi.

Göç, organize kaçakçılık ve tahril güvenliğine müteveccih tedbirlere ilişkin hikmet veren Nazır, Irak’ın kuzeyi ve Suriye’ye müteveccih operasyonlar yapılınca yıldırı örgütü PKK’nın almaşık bölgeler oluşturmaya çalıştığını aktardı.

‘Saldırılar yüzdelik 95 azaldı’

Aristokrat, Türkiye’den çizik dışına revan terörist sayısının 2015’te 5 bin 584, güzeşte yıl 51 ve bu yıl da şu asıl büyüklüğünde 30 olduğunu bildirerek, “Tıpkısı yılda binlerin üzerinde gösteri engellenirken şu anda engellenen gösteri sayısı 102’ye, yıldırı örgütünün saldırıları dahi yüzde 95 azalarak haddinden fazla az bir noktaya gelmiştir. Saldırıların mefret aynı bölümü de sınırlardan gelen tacizlerdir” dedi.

‘Jandarmada profesyonelleşme yüzde 90’lara çıktı’

Jandarmada profesyonelleşmenin yüzdelik 32’den yüzde 90’lara çıktığını, bu oranının kıyı güvenlikte yüzde 100 olduğunu nâkil Aristokrat, “Türkiye’üstelik 100’e yakın terörist kaldı amma bu, serian seçme şey tamam almak değildir. Meselelere planlı bakmalıyız, akıllıca tıpkı ölçekle bakmalıyız ve akıllıcasına bire bir ölçekle bitmeme ettirmeliyiz. Mücadelemizden dahi seçkin kavrayışsız adım atmamalıyızdiye konuştu.

Akıbet 5 yılda 361 bin can sınır ötesi edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Avrupa ve Türkiye’nin hudut dışı ika çalışmalarına ilgilendiren dahi “Türkiye’den 703 bin 80 birey Avrupa’ya esbak. Türkiye’den 361 bin kişiyi sonuç 5 yılda sınır ötesi etmişiz. Avrupa’nın hep sınır ötesi etme oranı yüzdelik 18’dir. Bizim hep hudut dışı ika oranı yüzde 57’dir. 2 milyon 650 bin kişinin sınırlardan girmesini engelledik” dedi.

Akar’dan teröristlerle savaş açıklaması

 

7 yıldırıcı etkisiz arkaç getirildi

 

Yıldırı örgütlerinden ABD’ye davet: Türkiye’nin operasyonlarını durdurun

 

Teröristlerin kullandığı 2 barınak imha edildi

 

Pençe-Kilit Operasyonu’nda 4 terörist işsiz kuzuluk getirildi

 

Murat Karayılan’ın hususi görevlendirdiği 2 terörist öldürüldü

 

Share: