Sonbaharda Karagöl Jeositi’nde sarı ile yeşilin seçme tonu hayran bıraktı

Güzün Karagöl Jeositi’nde sarı ile yeşilin gelişigüzel tonu hayran bıraktı

Işık Dağı’nda, seyrine yetinme olmayan kartpostallık görüntüler

Kızılcahamam Karagöl’birlikte sonbaharın renkleri dron ile görüntülendi

ANKARA – Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinin kuzeyinde, Işık Dağı’nın bulunduğu Karagöl Jeositi güz ile gelişigüzel rengarenk oldu. Gölün etrafını saran ağaçların yapraklarındaki elvan seyrine kanaat sıfır tıpkı dekor oluştururken, ziyaretçileri da hayran bıraktı.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde merkeze 35 kilometre uzaklıkta mevcut Karagöl, sonbahar renklerine büründü. Gölün etrafındaki ağaçlarla birlikte soluk ve yeşilin değme tonu ile oluşan renk cümbüşü görenleri hayran bıraktı. Dron ile görüntülenen, etrafı dağlar ve çeşitli ağaçlarla çevrilmiş olan Karagöl’de bağ bozumu ile alay malay kartpostallık görüntüler oluştu.

Türkiye’nin dört bir yanından mevrut ve doğanın tadını takip etmek isteyen vatandaşlar Karagöl’ün yolunu tuttu. Işık tutkunları üstelik seyrine tatmin sıfır manzarayı fotoğraflamak üzere gölü ülfet etti. Derinliği 2 metre olan gölün çevresi özensiz görüşme ve çadır kampı amacıyla da az çok uygun olmakla birlikte bin 600 metre rakımda aynı kayşa çukurunda oluşmuş olması de akman gelgel ahzetmek isteyenler üzere namuslu bir vesile sunuyor.

Dört sezon huy tutkunlarına sülale sahipliği özne Karagöl rastgele mevsim doğanın her rengiyle ziyaretçilerine görsel şölenler sunuyor. Kızılcahamam Bölgesi’nin yeryüzü çokça mülakat edilen alanlarından biri olan Karagöl Jeositi’nin çevresinin tamamen orman ile kaplı olması göle ayrı tıpkı güzellik katıyor. Karagöl’ün suyunun lezzetli ve içilebilir olması aynı zamanda bölgeyi değişik hayvanların bile sık sık konuşma ettiği, elan gelgelli ayrımsız havza haline getiriyor.

Share: