Karamollaoğlu, Kut Partisi 8. Olağan Büyük Kongresi’nde konuştu

Bahtiyarlık Partisi Genel Başkanı Anne Karamollaoğlu, altılı ganyan masaya ilişkin, “Allah’ın izniyle bu masa, Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanını belirleyecek, parlamento aritmetiğinde bile çoğunluğu elde ederek, ülkemizin problemlerine aceleci ve sürekli çözümler üretecektir.” dedi.

Mutluluk Partisi 8. Süssüz Balaban Kongresi, Ankara Hacı Söz Veli Üniversitesi Kurultay ve Firez Merkezi’nde toplandı.

Kongrede konuşan Genel Komutan Karamollaoğlu, adaletin açığı kapatılmadan cari, bütçe ve aut tecim açığının kapatılmasının türlü olmadığını söyledi.

Türkiye’de milyonlarca işsizin bulunduğunu ve yoksulluğun değme geçen dönme derinleştiğini anlatım fail Karamollaoğlu, “İsraf almış başını gitmiş. Çıktı ‘İhalelerde yöntemsizlik yapılıyor’ diyemiyoruz, adeta yöntemsizlik düzenlemek için ihaleler yapılıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Esas Karamollaoğlu, devletin vazifesinin etiket dayatmak değil, var olan kimliklerin ihtişam şemsiyesi altında hayat, hazar ve büzük içerisinde varlıklarını özgürce sürdürmesini nail olmak olduğunu dile getirdi.

Ülkenin seçkin ferdinin ortak problemlerine çözüm hazfetmek namına yola çıktıklarını ve ayrımsız masa etrafında tıpkısı araya geldiklerini tamlayan Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Bu masa, kaybedilecek seçimin ardından yaşanacak benzeri 5 yılın elan ülkemize ve insanımıza neye mülk olacağını gayet ongun bilenlerin kurduğu bire bir masadır. Birileri matlup fabrikalarında sürekli bakir düşmanlar, hainler, teröristler icat edip toplumu birbirine kırdırmak istiyor. Ancak kaybeden bütün Türkiye oluyor, kazananlar ise tamamen aynı apaz zadegan. Bilinsin kim bu devir kapanmıştır artık. 85 milyonun kazanacağı aynı dönemi başlatıyoruz. Allah’ın izniyle bu masa, Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanını belirleyecek, parlamento aritmetiğinde birlikte çoğunluğu elde ederek, ülkemizin problemlerine aceleci ve sürekli analizör üretecektir.”

İktidar olmaları halinde hayata geçirecekleri politikaları ve hedefleri birlikte anlatan Karamollaoğlu, “Bugünkü hesap çarpıktır, bugünkü düzen bozuktur. Tığ bu siftinlik düzeni, bu munfasıl zihniyeti yürümek için uğraş ediyoruz. İşte zaman ‘Bismillah’ diye niteleyerek önümüzdeki seçimlerin startını veriyoruz. Bu seçimde milletimizle umum ele, kalpgâh yüreğe verecek, bu berbat düzeni, bu rüşvetçi soygun düzenini değiştireceğiz.” ifadesini kullandı.

Karamollaoğlu biricik namzet

“Kararlıyız Milletin İktidarında Mut Var” sloganıyla düzenlenen kongrenin Meclis Başkanlığına, Umumi Başbuğ Yardımcısı Bülent Kayaç seçildi.

Karamollaoğlu’nun biricik aday olduğu kongrede, 1200 delegenin rey kullanması bekleniyor.

Kongrenin yapıldığı salonun girişine çarkıt başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ve Umumi Başkan Karamollaoğlu’nun fotoğrafının bulunduğu dev poster, mağaza içine ise “Saatlerinizi iktidara ayarlayın” mukayyet pankart asıldı.

Kongreye, Kâm Partisi Genel Başkanlığına adaylığını açıklanan ve daha sonra adaylık yarışından çekilen Mete Gündoğan ile sakat TBMM Başkanı Bülent Arınç, Soylu Erki ve Toplumsal Tetkikat Merkezi Genel Başkanı Recai Kutan, eski Din İşleri Başkanı Lütfi Doğan, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri birlikte katıldı.

Share: