‘Sen Yoktun Sessiz Çığlık’ ünlü tiyatro oyununa balaban demet

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde metal bağımlılığına ilgi üzere sahneye konan ‘Sen Yoktun Ağızsız Çığlık’ adlı seyir nazik ilişki gördü.

Uyuşturucuyla mücadelede farkındalık bina etmek için Seyir Yönetmeni Koray Akyıldız ve lise öğrencileri marifetiyle hazırlanan ‘Sen Yoktun Ağızsız Çığlık’ isimli piyes oyununu Kahta Firez Merkezi’nde sergilendi.

GAP Küçük Asya Lisesi öğrencilerinin oynadığı tiyatro oyunu davetliler vasıtasıyla tüm gömlek aldı.

Piyes Yönetmeni Koray Talih, amaçlarının ailelere yönelik bağıntı mesajları ve gençlerin elden sanata ve spora bağımlı olmasını ulaşmak olduğunu belirterek, “Eroin bağımlılığının zararlarına ilgi kaplamak üzere öğrencilerimizle beraber ‘Sen Yoktun Ağızsız Çığlık’ piyes oyunumuzu sahneledik. Öğrencilerimiz güvenilmez mesai verdi ve mebzul çalıştılar. Tiyatromuzun genişlik balaban amacı ailelere yönelik ilişik mesajları ve gençlerin yalnız sanata ve spora bağımlı olmasını sağlamaktı. Öğrencilerimiz seyretme oyununda güzelce tıpkı şekilde bu mesajları verdi. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

Oyun sonrası Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar vasıtasıyla Temaşa Yönetmeni Koray Kader’a katkılarından ve emeklerinden ortalık teşekkürname onurluk verildi. Kahta Kaymakamı Selami Korkutata ise gösterdikleri muvaffakiyetli performanslarından âlem tamam oyuncalara teşekkürname belgesi verdi.

Tiyatroyu Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, Kahta Cumhuriyet Başsavcısı Nurullah Delimsirek, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Miralay Ferdi Erbakıcı, HSK Başmüfettişi Orhun Katmerli başta kalkmak üzere çok sayıda çağrılı izledi. – ADIYAMAN

Share: