SELIM Öğür Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Mübarek Aydın, gündemi değerlendirdi

DOĞRU Tümen Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Lahut Vazıh, planlı basın toplantısında gündeme ait değerlendirmede bulundu.

Partinin ülke binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vazıh, 1 Ilkgüz Dünya Hazar Günü’nün hep dünyaya barış, sağlık ve keyif getirmesini diledi.

İl başkanlığı olarak 18 Haziran 2023 seçimlerine müteveccih çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aydınlık, sabık kamer 4 biçim ilçeye sadık rustik mahalleleri gezdiklerini, tıpkı araya geldikleri vatandaşların sav ve taleplerini dinlediklerini aktardı.

Görgülü, AK Öğür iktidarları döneminde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde inhina niteliğinde yüzlerce başarıya imza atıldığına belen etti.

HDP Grup Başkanvekili Meral Müşavere Beştaş’ın partilerine yönelik sözlerini eleştiren Işıklı, “Sayın Beştaş’ın açıklamasındaki dayanağı CHP ile gelişigüzel yürüttükleri seçme stratejisi ve birliktelikten kaynaklanıyor. Ayrımsız Diyarbakırlı olarak HDP’nin Diyarbakır’dahi zinde vatandaşlarla ilgili arz ufak tıpkısı söylemini bugüne kadar duymadım.” dedi.

Turizmde misyon 1 milyon

Işıklı, kentin alelhusus iç turizmde alçak bire bir gelişim gösterdiğini dile getirerek, önce 8 mahiye sürede kestirmece 600 bin turistin Diyarbakır’dahi ağırlandığını ifade etti.

Ekim ayında Sur ilçesinde düzenlenecek “Ekin Yolu Festivali”hangi değinen Vazıh, bu sene birlikte düzenleyecekleri farklı etkinliklerle kentin çokça sayıda turiste ev sahipliği yapacağını söyledi.

Işıklı, Diyarbakır’ın şu anki yer şişman zenginliğinin yaşayış ortamı olduğunu anlatarak, “Bu erinç ortamı hepimizin eş mirası, hepimizin ayn bebeği. Bütün Diyarbakırlıların bu hayat ortamını desteklemesini bekliyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

İlk hedeflerinin Diyarbakır- Batman arası misil eden raybüsün Ergani’ye kadar gitmesi ve arkası sıra da raybüslerin kent içre kullanabileceği duraklar fayrap etmek olduğunu dile getiren Ziyalı, bunun amacıyla görüşmelerinin bitmeme ettiğini aktardı.

Toplantıda, sakat YANLIŞSIZ Fırka Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akaret üstelik konuşma yaptı.

Share: