Başbuğ Sarban, kalburüstü haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Şehremini Dr. Mehmet Sarban, katıldıkları Dünya, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında adım elde fail Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü’nün sporcularını akseptans etti. Kudretli sporcuları ve antrenörlerini kutlama etti.

Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Sap Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Kara ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı riyaset makamında mihman etti.

Savran, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile benzeri süre ahbapça fail Deveci, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’da gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Acun Şampiyonasında silkme kategorisinde dünya ikincisi, Polonya’üstelik yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’birlikte yapılan Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Kişmiri,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında feshetme, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Adım Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Kişi Gülen, Minikler 1. Aşama Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Aşama Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik kartı etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın da bulunduğu ziyarette gailesiz sporcuların başarıları ile hava duyduklarını tamlayan Sarban, sporcuların başarılarında balaban emekleri olan antrenörleri, aileleri ve pakt yöneticilerini birlikte kutlayarak teşekkür etti.

Birçoğu milli bando forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde bile kocaman başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Savran yaptığı kayıtlı açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla birçok arkadaşınıza emsal oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi üzere neler yapabileceğini eksiksiz dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız alım ve mutluluğun tarifi namevcut. Yalnız bu şehrin bire bir belediye reisi kendisine değil, sizlerin bir ağabeyi namına temas ant yanınızda olacağım. Hoppadak halter üzere değil bu şehirde spor düzenlemek talip bütün çocukların, gençlerin beraberinde tığ olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: