Polis ekiplerinden vatandaşlara gezici vandöz ve cerrar uyarısı

Çankırı’da polis ekipleri, vatandaşları gezgin vandöz, sürükleyici oldukları yönündeki bahanelerle evlerine kısaltmak isteyen şahıslara cebin uyardı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Ofis Müdürlüğü personeli yoluyla vatandaşları, apartmanlara giren ve çıkan yabancılara cebin duygulu olmaları, gezmen vandöz, cerrar üzere bahanelerle zili çalıp evlerine iletilmek isteyenleri istek almamaları, ihtimal aynı arakçılık olayı ile karşılaştıklarında 112 Ivedili Çağrı Merkezini aramaları noktasında bilgilendirmelerde bulundu. Bahis ile ilgilendiren vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Çankırı İl Güven Müdürlüğü aracılığıyla yapılan açıklamada, “Topluluk Destekli Polislik, cemiyet-polis ilişkilerinin geliştirilmesini, suçla mücadelenin güçlendirilmesini, kişilerin can ve dünyalık emniyetini korumasını, halkın sıkıntı hissinin artırılmasını ve polislik hizmetlerinde çağcıl uygulamaların gönül geçirilmesini hedeflemektedir. Bu maksat doğrultusunda evden arakçılık, işyerinden arakçılık ve otodan hırsızlık olaylarına karşı Topluluk Destekli Polislik Yazıhane Müdürlüğümüz personelince ilimiz Kullanılmamış Mahalle bölgesinde mevcut haneler mülakat edilmiş, apartman sakinlerinin apartmanlara giren/çıkan yabancılara cebin duyar olmaları, gezgin vandöz, dilenci kabil bahanelerle zili çalıp doğru olmayan sebeplerle evlerine koymak isteyenleri kalp almamaları, belki bir hırsızlık olayı ile karşılaştıklarında 112 Evgin Çağrı Merkezini aramalarına müteveccih bilgilendirme çalışmaları mamul, hırsızlık olaylarına alın alınması müstelzim önlemler ile ilişkin açıklayıcı broşürlerin dağıtımı sağlanmıştır. İfadelerine düzlük verilmiştir” ifadelerine kayran verildi. – ÇANKIRI

Share: