Çocuğu gibi baktığı köpeğinin cesedini yırtık halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’üstelik dinç Hacı Ahmet Saf’ün çocuğu gibi baktığı köpeği, iddialara göre şehremaneti personeli vasıtasıyla esrar iğne ile bayıltıldıktan sonra benzeri pitbull cinsi kapik aracılığıyla boğularak öldürüldü. Halis, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen uray personeli ile üzerindeki esirgeme aksesuarlarını arakçı eş ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’birlikte canlı Hacı Ahmet Öz’ün 3 sene önceki barınarak aldığı ve çocuğu kabilinden beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Sili, 10 Ağustos tarihinde Aksu Mahallesi’ndeki yersiz ayrımsız arazide köpeğini ölü tıpkısı halde buldu. Köpeğinin üzerindeki esirgeme göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Halis, durumu polis ekiplerine bildirdi. Baytar hekimle alay malay köpeğin bulunduğu alanda inceleme fail Salt, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli eliyle maden iğne ile bayıltıldıktan sonraları aynı kapik marifetiyle parçalandığını ve himaye gayeli taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin ayrımsız erkek eliyle yasaklı kaynak tıpkı köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü kanıt eden Ahmet Saf, köpeği bayılttıktan sonradan sokakta bırakan uray personeli, siper göğüslüğünü düz nüfus ve köpeğinin ölümüne faktör olduğu yasaklı hamur köpeğin sahibi üzerine suç duyurusunda bulundu.

“Melce görevlisi araçtan iner inmez eroin tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonra arabasına binip ferasetsiz gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin uray personeli tarafından esrar iğne ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini tabir fail Münezzeh, köpeğinin saldırgan tıpkı köpek olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren bir tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi haset Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim şehremaneti barınağı görevlisi eliyle mızrap enjeksiyon ile bayıltılmış ve görüngü adına terk edilmiş. Henüz bilahare bölgede bulunan sitenin tıpkı personeli yoluyla yığılmış köpeğin konusunda becerikli köpeklere karşı korumak üzere takılan koruyucu göğüslük ve dikenli tasması münfail. Akabinde da konusunda becerikli yasaklı köpek, pitbull cinsi ayrımsız kapik aracılığıyla komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Aksu Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu arasında oluyor. Kent sakinleri tarafından benzeri kol köpek olduğu barınağa bildiriliyor ve barınak yetkilisi, veteriner izinde olduğu halde köpekleri dercetmek üzere veya köpekleri oradan yırtılmak üzere geliyor. Değişik köpekler kaçıyor, Boncuk karı köpeği olduğu ve insana alışkın köpek olduğu üzere kaçmıyor. Barınak görevlisi araçtan iner inmez esrar tabancasıyla vuruyor, vurduktan bilahare arabasına binip köylü gidiyor. Elan sonraları 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ben köpeği 4-5 çağ layenkati demeden canımı hiçe farzımuhal eşim ile alay malay aradım. Mevrut ihbar üstüne eşim veterinerle olay yerine gidiyor. Görüngü durumunda yapılan incelemede veteriner köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ölüm sebebi, elan sonraları pitbull cinsi agresif tıpkısı köpek aracılığıyla Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde ölmüş ve ikinci ahit ikinci zaman yine eşimle beraber, veteriner eşliğinde sitenin düzenlilik görevlisinin yanına gittiğimizde, vazifeli ‘ben bunu köpek öldükten sonradan aldım’ dedi. Ama önlük ve toht üstünde yapılan incelemede tıpkısı soluk izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim bile bile öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne etmen olan kişilerin cezalandırılması için sonuna kadar mücadele vereceğini anlatım fail Münezzeh, “Ego 10 gündür dalgı uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Toplumsal medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar kim ‘tıpkısı kapik, yapma.’ Ihvan, benim evladım yok, bu köpeği 2019’dahi şehremaneti barınağından sahiplendim. Aldım, evladım hesabına koydum. Ego oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL dünyalık harcadım. Bu çocukları haddinden fazla sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu köpek kesinlikle birine saldırmaz ve ifadesinde barınak görevlisi, ‘bana saldırdı. Ben vurdum’ diyor. Amma deneyim tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, kamu kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken beklenen göğsüne evet bile karnına vurmuş. İğnenin bağırsak organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik gelişmemiş tıpkısı sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması geçişsiz, benim köpeğim düşünülerek öldürüldü. Çankırı Belediyesi barınak görevlisi, site görevlisi ve yasaklı bir köpeğin sahibi koyulmak amacıyla üç kişi banko benim köpeğimin katili. Bu katillerin banko elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Eş dokuma etmesini istiyorum. Zira ego evladım namına koydum, Ego bu olayın sonuna kadar peşindeyim” diye niteleyerek konuştu. – ÇANKIRI

Share: