Arda Güler üzere tekâlif Fenerbahçe’ye değil Gençlerbirliği’ne yapılıyor! İşte sözleşmede meydan düz eleştiri incelik

2019’dahi altyapısından yetiştiği Gençlerbirliği’nden Fenerbahçe’ye transfer olan Ardıl Güler, performansıyla dünya devlerinin aktarma listesinde geçmiş sıralara tırmandı.18 yaşındaki yıldızın bu çıkışının arkası sıra, Gençlerbirliği’ne şaşırtı tekâlif gelmeye başladı.

GENÇLERBİRLİĞİ TEKLİFİ AKSEPTANS ETMEDİ

Fanatik’in haberine göre, Konuşu yerine ağırlık günler geçiren Hükûmet Merkezi ekibi, Ardıl Güler’in ahir satışında topluluk olduğu yüzde 20 nasip amacıyla tıpkısı futbol konsorsiyumundan 3 milyon euro (55 milyon TL) öneri aldı. Ancak güzeşte ay komutan seçilen Iştahlı Çankırı’nın bu nasip amacıyla beklentisi yeryüzü birkaç 5 milyon euro (91 milyon TL). Ardıl’ya olan faziletkâr rabıta nedeniyle bu rakama ulaşacak benzeri teklifin gelmesi sürpriz mümteni.

EZELİ RAKİPLER PAYI SATIN ALABİLİR

Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki anlaşmada tıpkısı sınırlama bulunmuyor. Bu nedenle ezeli rakipler Galatasaray , Beşiktaş ve Trabzonspor birlikte dahil başlamak için Türkiye’den gelişigüzel takım de Arda Güler’in ahir satışından olacak yüzde 20’lik payı Ankara ekibinden satın alabilir. 17 yaşındaki kader, Alman devleri Bayern Münih ve Dortmund, İngiliz ekipleri Manchester City ve Arsenal ile İspanya’dan Barcelona aracılığıyla yakından izleme ediliyor.Share: