MHP’nin seçim hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Alicenap Sarp, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Mebus Umumi Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Sert, yaptığı kayıtlı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün idrak edileceği 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Mebus Umumi Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, hep politik repertuvar ve imkanlarını galibiyet hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye için önemine değinerek, Türkiye’nin imdi global ve bölgesel tıpkısı aktör olduğunu vurgulayan MHP Genel Komutan Yardımcısı Sarp, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin kâin kıpırdak konumu ve bağımsız milletvekili aut politika hamleleri dolayısıyla bütünlüğümüze ve bekamıza çevrik bağırsak ve aut tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Halk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması bir yokluk olmuştur. O bakımdan MHP, temas seçme döneminden henüz balaban galeyan ve coşkuyla, henüz mütehammil aynı imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Teşrinievvel’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Sohbet Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalçın, saha çalışmalarını köylere kadar uzun uzadıya, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Halk İttifakına merkez veren milli iradeyi dinç ağrımak ve milyonları kendilerine katılmaya teşvik etmek amacıyla kullanılmamış sarih çekicilik toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sarp, “Bu çerçevede, 16 Teşrinievvel 2022 tarihinde, Konya ilimiz hat kalkmak için Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta diyar teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Teşrinievvel 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz forma atılmak için Uşak, Denizli, Vazıh ve Muğla toprak teşkilatlarımızın ve ermiş vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Doğru, Namzet Muhtemelen, Karar Net’ temalı açıkça gelgel toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: