Alarga helikopter destekli trafik denetimi

Balıkesir’in Bandırma, Rutubet ve Manyas ilçelerinde eş anlı alarga helikopter destekli gidiş geliş denetimi gerçekleştirildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına mecbur Gidiş Geliş Jandarması marifetiyle, gidiş geliş yoğunluğunun yaşandığı Manyas-Rutubet-Bandırma karayolunda hele mürur kuralları, hatalı abdestbozan tahrif, çirkin şerit kullanımı, andıran izlem, hatalı yükleme, kere üzerinde kusurlu park yeri etme, koruyucu tertibatı bulunmadan motosiklet kullanımı ve güven şeridini hatalı istimal sonucunda oluşabilecek gidiş geliş kazalarını önlemeye müteveccih aplikasyon yapıldı. Manyas İlçesinde bir, Gönen İlçesinde iki ve Bandırma İlçesinde bir olmak amacıyla oluşturulan dört aplikasyon noktası ile koordineli yerine açıktan helikopter destekli eş anlı gidiş geliş denetimi faaliyeti yürütme edildi.

Vatandaşların cüret süresince yolculuk etmelerini ulaşmak için trafik denetimi gerçekleştiren ekiplere alarga helikopter desteği ile yapılan kontrollerde, 32 açar denetlenmiş, 7 araca yönetsel nakdî ceza uygulanmış ve aranan 1 zat ile 1 çevirici yakalanmıştır. Balıkesir İl Kurnaz Komutanlığınca, sürücülerin trafikte varlık ve yiğitlik içerisinde davranış etmelerini seçmek ve olabilecek gidiş geliş kazalarını yer uzuv sıyırmak maksadıyla açıktan ve karadan sakır sakır kendisine trafik denetimlerine bitmeme edileceği açıklandı. – BALIKESİR

Share: