Linz Heyetinden Komutan Büyükerşen’e Ülfet

Eskişehir’in kardeş şehri olan Avusturya’nın eyalet başkenti Linz’in Belediye Başkanı Klaus Luger ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmayan Büyükerşen’i görüşme etti.

2012 yılında başlayan Linz-Eskişehir kardeşliğini pekiştirmek amacıyla; Linz Belediye Başkanı Klaus Luger, Şehremaneti Direktörü Ulrike Huemer, Şehremaneti Senato üyesi Dietmar Prammer, Uray Sedir Üyesi Arzu Büyükkal ve Linz Belediyesi Arsıulusal İlişkiler Danışmanı Andrea Pospischek Komutan Büyükerşen’i konuşma etti.

Luger’i makamında ağırlayan Büyükerşen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

“2012 yılının Mayıs ayında imzaladığımız antant ile Avusturya’nın Linz kentiyle kardeş site olduk. Geride bıraktığımız 10 yıl ortamında Linz ile olan ilişkilerimizi arz iyi şekilde sürdürdük. İnancım odur kim bu cömert kent ilişkisi güneş zarfında daima andıran ilişkiler içerisinde mevcut Türkiye ve Avusturya’nın henüz ekti bağlar kurmasına ulama sunmuştur. İki devlet ve iki kent halkı beyninde çokça adamakıllı dostluklar kurulduğunu gidermek iki canip amacıyla üstelik bahtiyarlık verici. Linz ile olan gür ilişkilerimizin elan bile ileriye gideceğinden eminim. Gine, sizleri Eskişehir’birlikte görmekten kıran haddinden fazla bahtiyar olduğumu bildirmek istiyorum.”

Linz Şehremini Luger ise “Eskişehir’dahi olmaktan kontekst balaban bahtiyarlık duyuyorum. Eskişehir ile haddinden fazla ısıdam, istekle ve sunturlu aynı hukuk bağımız kuruldu. Komutan Büyükerşen’in Eskişehir’dahi hayata geçirdiği projeler ilham donör ve çok değerli. Bu fena hâlde ilişkilerin 10 yıldır başarıyla bitmeme etmiş olmasından muhit haddinden fazla mutluyuz. Bundan sonraki süreçte dahi ortak çalışmalarımız bitmeme edecek” diye konuştu.

Ziyaret, karşılıklı ihsan takdiminin arkası sıra günün anısına çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

Share: