Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, KKTC’deki temaslarına devam ediyor

Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resmi musahabe kapsamında geldiği Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Başbakan Ünal Üstel ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Kavi Adap ile ayrımsız araya geldi.

Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resmi ülfet kapsamında geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) temaslarına devam ediyor. Payitaht Lefkoşa’birlikte Barbarlık Müzesi’nin açılışına katılan Ersoy, elan bilahare Cumhuriyet Meclisi Başkanı Kip Töre ile ayrımsız araya geldi. Görüşmede, Türkiye Büyükelçisi Büyük Tasavvur Başçeri, Turizm ve Belde Bakanı Fikri Ataoğlu, UBP Milletvekilleri Bağlı Gardiyanoğlu, Ahmet Savaşan, Hasan Süfli ve Yasemi Öztürk, CTP Milletvekili Felah Çolakoğlu ve YDP Mebus Müştehi Atalay de kayran aldı.

Bakan Ersoy yaptığı açıklamada, ziyaretlerin haddinden fazla mübarek geçtiğini dile getirerek, kendini aileden biri kendisine hissettiğini belirtti.

Bakan Ersoy, KKTC Başbakanı Üstel ile tıpkı araya geldi

Yol Yordam ile görüşmesinin peşi sıra KKTC Başvekil Üstel ile benzeri araya gelen Bakan Ersoy’a, Türkiye Büyükelçisi Başçeri ile Başbakan Yardımcısı, Turizm, Firez, Gençlik ve Kasaba Bakanı Fikri Ataoğlu’nun beraberinde kâh bürokratlar haremlik etti. Bakan Ersoy, Başvekil Üstel ile görüşmesinin arkası sıra, evcil saatle 18.00’de “Gol Atan Cepheye” Belgeseli Galasına katılacak. – LEFKOŞA

Share: