Sivas Belediyesinden gerekseme sahibi öğrencilere terbiye yardımı

Sivas Belediyesi kullanılmamış eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim bilimi yardımında bulunacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Soy Ağacı Derneği ve Azık Bankası’nı mülakat eden Belediye Reisi Hilmi Bilim Adamı, eğitim dostu belediyecilik anlayışıyla mektepli ve velilerin yanlarında olacaklarını belirterek, yapılacak nakdi yetişek desteğiyle ilişkin bilgiler verdi.

Çocukların eğitimini önemsediklerini nâkil Bilimci, “Okullarımızın açılmasına basit eyyam kaldığında öğrencilerimizin sınıflarına hiçbir eksiği bulunmadan gelmeleri ve yalnız derslerine odaklanmaları lazım. Yetişek dostu belediyecilik anlayışıyla öğrencilerimizin ve velilerimizin yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlkokul 1. sınıfa başlayacak 6 bin öğrenciye kırtasiye ve ekol çantası hediye edeceklerini anımsatan Bilim Adamı, şunları kaydetti:

“Farklı öğrencilerimize de arkalamak hesabına nakdi yetişek desteği sağlayacağımızı açıklamak istiyorum. Bu kapsamda anaokulu, 1. derslik, 5. derslik ve 9. derslik öğrencilerimize 500 lira, vuzuh sınıfta eğitim düzlük öğrencilerimize 250 liralık nakdi eğitim bilimi desteği sağlayacağız. Müracaatlar belediyemizin resmi genel ağ sitesinden terbiye desteği butonuna tıklayarak yapılabilecek. Kişisel referans alınmayacak bunu hele vurgulamak istiyorum. Ailemizin mecmu gelirinin 5 bin 300 liranın altında olması gerekmektedir. Adına birden çok konutun bulunmaması ve 2005 kabil üstü aracının olmaması şerait ortada düzlük alıyor. Başvurusu değerlendirilen ve onaylanan öğrencilerimiz nakdi desteklerini ilkgüz kocaoğlan içerisinde alabilecekler.”

Share: