Kırklareli haberi: KIRKLARELİ – Ders anlatırken kalp aksesi geçirerek yaşamını yitiren hoca üzere Lüleburgaz Lisesinde merasim

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde ibret anlatırken kalp aksesi nâkil ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan öğretmen Erkin Şenyeğit (52), toprağa verildi.

Dün, Lüleburgaz Lisesinde öğüt anlatırken rahatsızlanan Almanca öğretmeni Şenyeğit, 112 Ivedili Keyif ekiplerince kaldırıldığı Lüleburgaz Çap Hastanesinde müdahaleye karşın hayatını kaybetti.

Şenyeğit amacıyla çıkışlı olduğu ve hoca namına görev yaptığı Lüleburgaz Lisesinde merasim düzenlendi. Öğrenciler, Şenyeğit’in Türk bayrağına sarılı tabutuna çiçekler bıraktı.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Evren Fazilet, çok ümitsiz olduklarını belirterek, “Adı kabilinden özgün, bağımsız milletvekili ve etkili bir adamdı. Aile Adı gibi rahat ve yiğit bir adamdı. Kabri vazıh, mekanı cennet olsun. Cemi camiamızın başı sağ olsun.” diye konuştu.

Şenyeğit’in naaşı, Sokullu Mehmet Ciddi Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası kaymakamlık mezarlığında defnedildi.

Törene, Şenyeğit’in yakınları ile Kırklareli Valisi Birol Ekici, İl Milli Yetişek Müdürü Hüseyin Kalkan, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Share: