Kırklareli haberi… Kırklareli’nde “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konferansı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, “Hayatın merkezinde caminin olması buyurmak, hayata, hayatın iman ve ibadet konusunda kurulması gerektiğini gösterir.” dedi.

İşliyen, Ekin Merkezinde düzenlenen “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferansta dünyada haksızlığın, hayasızlığın hat safhaya çıktığını söyledi.

Bu dönemde ailelerde teessürat yaşandığını dile getiren İşliyen, bunun çaresinin imanda, Hz. Muhammed’in hayatında, Tanrı kelamı Kur’an de aranması gerektiğini söyledi.

İnsanların Cenabıhak katında karşılık olduğunu tabir eden İşliyen, “Tanrı bize eşit veriyor. O kıymeti rüşvet etmenin, fark etmenin yolu Kabe’den insanlığa yansıyan, mescitlerden insanlığa yansıyan mesajda gizlidir. Hayatın merkezinde caminin olması demek, hayata, hayatın inan ve tapınma üstüne kurulması gerektiğini gösterir.”

Konferansın peşi sıra Kırklareli Celil Cami inşaatına destek veren işadamlarına çiçek sunma edildi.

Konferansa, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, İl Güven Müdürü Seçkin Çengeloğlu, İl Müftüsü Yusuf Eviş ile kült görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Share: