Kırklareli haberleri: Din İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen Kırklareli’de

Diyanet İşleri Komutan Yardımcısı İşliyen Kırklareli’dahi

“Peygamberimiz, Cami ve İrşat” mevzulu konuşma Kırklareli’nde yapıldı

KIRKLARELİ – Ilmek İşleri Başbuğ Yardımcısı Belgit İşliyen Kırklareli’nde “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” mevzulu konferansına katıldı.

Kırklareli’bile “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” mevzulu konuşma düzenlendi. Rektörlük Hars Merkezinde planlı konferansa Kült İşleri Komutan Yardımcısı Burhan İşliyen Kırklareli Valisi Birol Ekici, Cumhuriyet Başsavcısı Sindirim Aslancı, İl Inanma Müdürü Değme Çengeloğlu, İl Müftüsü Yusuf Eviş ile kült görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta Kuran Ahi tilaveti okundu. Elan sonra Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan video izlendi.

Konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hüccet İşliyen, camilerin önemine değinerek, “Hayatın Merkezinde cami olmalıdır. Sebep hakeza biliyormusunuz çünkü herif dünyaya Allaha kol için gelmiştir, Cenabıhak’a tapınma üzere gelmiştir. Eğer tapınma yoksa, inan yoksa hayatın bir anlamı yoktur. İyiliklerimizin ve çabalarımızın Allah katında derece kazanmasının yolu imandır. Onun için Sefir efendimiz aleyhissalatuü vesselam hayatın merkezine camiyi koyuyor. Caminin duvarı şöyle olsun, süsü böyle olsun, mimarisi şu büyüklüğünde kocaman olsun buna bakmıyor. Oradan insanlara yayılan mesajlara bakıyor” dedi.

İşleyen, batağın içine düşen dallar üzere duaya gerekseme olduğunu de belirterek, “İmansızlık batağına düşüp üstelik, ya mızrap batağına düşüp kaybolurlarsa. Başına oturdukları o ekranın ayrımsız düğmesine bir tuşuna basarak daldıkları dünya ile çirkefin içerisine, batağın hatır düşüp kurtulamadan ölürlerse ne olacak bunların havadan diye niteleyerek Hacer annemizin duasından imdi dualara ihtiyacımız var bizim. Efendimiz aleyhissalatu vesselam’ın buyurduğu kadar beni çevirici kılıpta çocuğu ateşten kurtaran, Cenabıhak şükürler olsun diyecek çocuklarımız var bizim” şeklinde konuştu.

Konuşmaların peşi sıra Ilmek İşleri Başbuğ Yardımcısı İşliyen, Kırklareli Ulu Cami inşaatına bindi veren işadamlarına çiçek takdim ederek andaç fotoğrafı çektirdi.

Share: