Kayapınar Belediyesi “Uluslararası Çağrılı Foto Günleri” düzenleyecek

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi vasıtasıyla 15-18 Eylül tarihleri beyninde “Uluslararası Davetli Işık Günleri” düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, aralarında dünyada ve Türkiye’üstelik tanınan 22 foto sanatçısı 3 ahit süresince Diyarbakır ve Kayapınar ilçesinin ruz, ekin ve tabiat güzelliklerini çekecek.

Söz konusu süreçte etkinlik kapsamında düzenlenecek söyleşilerde foto sanatçıları, foto sanatının inceliklerini bu sanata düşkünlük duyanlarla paylaşacak.

Kaymakam ve Belediye Başbuğ Vekili Arif Karaman, ilçe ve belediyenin işbirliği ile ilçenin ve ilin tanıtılmasına katkı arz etmek üzere hakeza aynı kodifikasyon düzenlediklerini belirtti.

Karaman, “Düzenleme ile şehrimizin o günler içindeki tarihi da araç altına alınmış olacaktır. Sanatçılarımız yoluyla üretilen fotoğrafların Kayapınar fotoğraf arşivine aktarılması ile üstelik hem işık arşivimiz zenginleşecek hem bile sıra yerine belge niteliğinde tıpkısı işık arşivi oluşturmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, Muhammed Muheısen, Mehmet Arslan, Meram Bakmaz, Hüseyin Remzi Eğlek, İskan Değerli, İlker Karaman, Uca İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Misyon İbranoğlu, Ayşe Aktif, Duyma Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Itibar Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Tasavvur Meral, Fakirlik Yakınlık ve Kahraman Alper düz matlup.

Share: