Özel operasyon polisleri Erzincan’dan Suriye’ye uğurlandı

Sulh Pınarı Harekatında fariza yapacak 9 özel harekat polisi planlı törenle Erzincan’dan Suriye’ye uğurlandı.

Erzincan site merkezinde mevcut Özel Harekat Ofis Müdürlüğü’nde gerçekleşen törene İl Itimat Müdürü Kenan Kurt ile özel harekat polislerinin aileleri katıldı.

Törende mütekellim İl Güven Müdürü Kenan Aldanmaz, “Bugün İl Emniyet Müdürlüğümüz, hususi harekat personelinden Sulh Pınarı Harekatı bölgesine göndereceğimiz kahraman iş arkadaşlarımızı dualarla geçirmek amacıyla ayrımsız aradayız. Rabbim yollarını kemiksiz etsin ayaklarına taş değdirmesin. sağ salim gitsinler ve yeniden sağ salim gelip, çocuklarına kavuşsunlar diye dualarla onları teşyi etmek amacıyla tıpkı aradayız” dedi.

“Kahramanlarımızın yolları celi olsun”

Konuşmasının devamında Kurt, “Göndereceğimiz rüfeka inşallah o bölgede huzurun ve güvenliğin sağlanmasında çokça mefret görevler üstlenecekler ve inşallah esasen sağ salim çocuklarına ve ailelerine dönecekler. Bizim duamız bizim temennimiz budur. İnşallah, Rabbim yollarını engelsiz etsin. Rabbim onları utkulu kılsın. Ailelerine bile dualarla ve sabırla beklemelerini dilek ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yolunuz bahtınız küşade olsun” dedi.

Törenin böylecene İl Emniyet Müdürü Kenan Aldanmaz ile iş arkadaşları ve aileleri ile vedalaşan polis güçleri hususi harekat timleri, sirenler eşliğinde uğurlandı. – ERZİNCAN

Share: