Reisicumhur Başdanışmanı Futbolcu: “Her alanda tamam bağımsız milletvekili tüvana Türkiye üzere ülkemizin önceliği politik istikrarımızın korunmasıdır”

Cumhur Reisi Başdanışmanı Dik Futbolcu onursal başkanı olduğu Domestik Kanı Derneğinin Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Gündemle ilgilendiren mütekellim Topçu, “Temas alanda kamu hür ateş parçası Türkiye amacıyla ülkemizin önceliği siyasal istikrarımızın korunmasıdır” dedi.

Umumi Heyet toplantısında konuşan Topçu, Sivas kongresinde düzlük kayran üyeleri anarak, “İstiklal ve istikbalimiz için ‘Ya İstiklal evet Ölüm’ ülküsü ile kurtuluş ve bünye kararlarının alındığı 4-11 Eylül 1919 Sivas Kongresinin 103. yılında nazik Atatürk’ü ve kül kongre üyelerini yağmur kaçınmak ve minnetle anıyoruz ve yine bugün, 4 Ilkgüz 1976 birlikte Elazığ’dahi, iftara muallel saat kaldığında adliye merdivenlerde komünist pusuda kalbine sıkılan kurşunla martir olan ülküdaşımız Mustafa Melih Kunter’i birlikte şehadetinin seneyi devrinde rahmetle ve hasretle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Futbolcu konuşmasına şöyle bitmeme etti:

” Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milletiyle, hep muhataplarına alın “Türk Samimiyeti” ile, düğme adalet, menfaat, istinkâf etmek ve güven duygularıyla ve elleri, niyeti, ajandası kilitsiz küreksiz olmuştur ve olmaktadır. Tek ululuk zat hukuku dışındaki hukuk sistemleri yokmuş kabil davranamaz. Ülkeler arası ilişkilerde aykırı saygı ve menfaat esastır. Ters formaliteci ve çizi içinde olanlara Türk Devleti misliyle bedel veriyor ve verir.”

Türk milletinin asırlardır bu arada yaşamış olduğuna vurgu fail Futbolcu “Asırlardır birlikte yaşamış, 5 milyon evre ile birbirine hısım olan milletimizin; ‘Sorunu ve Düşmanı’ bölücü yıldırı örgütü ve yandaşları ile onları besleyici güya bacanak ve müttefikimiz olanlardır. Onlar; asırlardır Gürani’yi Fatih’ten, Eyyubi’yi-Zengi’den ayırmayı başaramadılar ve asla bile başaramıyor ve başaramayacaklar” diye niteleyerek konuştu.

Tam bağımsız milletvekili kıvrak Türkiye üzere ülkenin önceliği siyasal balans olduğunu belirten Topçu, “Bu eren vatanın evlatları namına buradan erk karşıtlarına soruyoruz? Ne faziletkâr idealdir kim, sizi, on binlerce şehidin katilleriyle tıpkısı safta buluşturup, aynı amaca hizmet ettirip, aynı sandıkta oydaşlık yaptırıyor? Bölücü terör ile, aktöresel terör unsurlarına karşı mutlak yargının kararlarına ve alınan asayiş tedbirlerine cebin kâh ülkeler ile muhalefetin ayrımsız safta olmasını, açık deniz irfana, derin hafızaya cemaat milletimizin unutacağını mı sanıyorlar” dedi. – ANKARA

Share: