HDP’li bakan Günay’dan, Akşener’in “Tıpkı masaya oturmayız” sözlerine sert fiyat: Ahali seni çevirdiğin suratsız işlerden tanıyor

CHP’li Gürsel Tekin’in “HDP’ye vekillik verilebilir” açıklaması siyasa gündemine bomba üzere düştü. Tepki çeken açıklamaya İYİ Parti cephesinden arka arkaya çok sert sözler söylendi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada de HDP olamaz” dedi.

“VAAT ETTİĞİN BIR TANE MADDE 90’LARIN KARANLIĞI”

HDP’den İYİ Fırka’ye aynı şekilde çokça kaba karşılık geldi. HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, İYİ Tümen lideri Akşener’e gösterişli sözlerle yüklendi. Günay, “Meral Akşener veya onun sözcülerinin işi HDP’ye vaziyet belirlemek değil. Bir kez umum; seni Mehmet Ağar ve Tansu Çiller ile çevirdiğin şüpheli işlerden tanıyor. Tek zaaf etme, senin bu ülkeye vaat ettiğin biricik şey 90’ların karanlığıdır” dedi.

“HDP’Lİ DOĞRUSU SENİN OLDUĞUN MASAYA GELMEZ”

Günay açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Tek HDP’li elhak senin olduğun masaya gelmez, hatta oturduğun kıraathanede öz içmez. Defaatle söyledik, esasen söyleyelim. HDP’nin masası ve ittifakı bellidir. Bizim birlikteliğimiz Iş ve Hürriyet İttifakıdır. Bu sözleşme süfli demokratik değişimi, dönüşümü isteyen töz muhaliflerin yegâne adresidir. Seçimleri cılız görmüyoruz amma intihap gününe ve namzetlik tartışmalarına odaklanarak değil, mücadele ittifakını büyüterek.”Share: