Karaman Valisi Akkoyun okul inşaatlarında incelemelerde bulundu

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, yapımı bitmeme eden okullar ile yaz döneminde bakım tamirat çalışmalarının gerçekleştirildiği okullarda inceleme yaptı.

Akkoyun, ilk namına Elmaşehir Mahallesi’nde inşaatı büyük ölçüde tamamlanan 8 derslikli anaokulu binasıyla incelemelerde bulundu.

Ardından Akkoyun, Cevher Eş Mahallesi’nde yapımı bitmeme fail 24 derslikli ortaokul binası ve mümasil zamanda terbiye talim faaliyetlerinin başlayacağı 12 derslikli Hususi Terbiye Anaokulu ile yaz döneminde hizmet tamir çalışmaları tamamlanan okullarda incelemelerini sürdürdü.

Akkoyun, incelemelerin ardından, yaz döneminde okulların bakım ve tamirat çalışmaları gerçekleştirilerek okulların kullanılmamış eğitim bilimi öğretim yılına amade ayla getirildiğini belirtti.

Geleceğin teminatı çocukların daha iyi bire bir ortamda eğitim bilimi almaları için maksimum himmet gösterdiklerini aktaran Akkoyun, şunları kaydetti:

“İnşallah yapımı bitmeme fail okullarımızın inşaatı da yeryüzü güdük sürede tamamlanacak ve evlatlarımız okullarımızın sınıflarını, bahçelerini dolduracaklar. Okullarımızın Karaman amacıyla adamakıllı olmasını istek ediyor, 2022-2023 eğitim tedris yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve eksiksiz milletimiz amacıyla hayırlara vasıta olmasını diliyorum.”

Share: