İl Hars Müdürü Tuncer, ‘kirli tuvaletlerden dolayı’ özür dilemek amacıyla 1200 km kez gitti

Urfalı Ünlü şarkıcı Mahmut Tuncer’in oğlu Aydınlık İl Firez ve Turizm Müdürü Düş Tuncer, Hars Merkezi’nin ‘bozuk tuvalet ve antipatik kulis odası’ eleştirisi dolayısıyla Ziyalı’ın zedelenen imajını düzeltmek ve defo arzu etmek için 1200 kilometre kere intaç etti. Entelektüel İl Kültür Müdürlüğü’ne ilişkin salondaki kirli tuvaletlerden kontekst oyuncu Şebnem Özinal’dan defo arzu etmek için İstanbul’a giden ve DÜRÜST Parti’den mebus adayı koyulmak istediği konuşulan Müdür Tuncer’in bu durumu içtimai medya hesabından paylaşması ise bazen vatandaşlar vasıtasıyla ‘tafsilat’ yerine değerlendirilirken gâh vatandaşlar yoluyla da ‘şov’ kendisine yorumlandı.

Geçtiğimiz günlerde görkem aldığı ‘Seninle Evlenir Miyim?’ adlı oyunu sahnelemek için Münevver’a gelen oyuncu Çiy Özinal’ın Vazıh İl Hars ve Turizm Müdürlüğü’ne ilgili abdesthane ve lavabonun bokluk ortamında olduğunu paylaşmasının peşi sıra Urfalı adlı kari Mahmut Tuncer’in oğlu Entelektüel İl Hars ve Turizm Müdürü Düş Tuncer, sanatçıdan defo dilemek üzere İstanbul’a gitti. Mahirane oyuncudan yaşanan olaydan etraf bozukluk dilediğini belirten Tuncer, “Sanatçımız ile heves köprüsünü onardım” şeklinde paylaşım yapması ise adeta Aydınlıları ikiye böldü. Paylaşımı gören bazı vatandaşlar “incelik” yerine değerlendirirken kâh vatandaşlar de saylav adayı almak isteyen Düş Tuncer’in ‘şov’ yaptığını yorumladı. Duruma reaksiyon gösteren bazen vatandaşlar “Önce Aydın’ın imajını zedelediği için Aydınlılardan kusur dilemeliydi. Ayıbını gidermek üzere o kadar posta gitmiş. Şova lazım yok” ifadelerini kullandılar.

“Mevki genelinde aksiseda buldu”

Ziyalı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne vabeste Hidayet Sayın Ekin Merkezi’nde hayal alan oyuncu Çiy Özinal’ın, toplumsal medya üzerinden yaptığı “pis abdesthane, sevimsiz ve perdesiz kulis” paylaşımı ülke genelinde aksiseda bulurken, Münevver’ın imajının zedelenmesine kez açan olayın peşi sıra Ekin ve Turizm İl Müdürü Rüya Tuncer ise adeta ayıbını buyurmak bin 200 kilometre öğün gitti. Aktör Özinal ile görüşen Başöğretmen Tuncer’in “özür dilemesi” ile ilişik paylaşımı ise birçok Aydınlı yurttaş eliyle tepkiyle karşılandı. Görgülü’ın itibarının zedelenmesine posta açan fenomen ile ait benzeri çokça vatandaş “Olur, Aydınlılardan ki kusur dileyecek” diye duruma aksülamel gösterdi.

Sosyal iletişim araçları üzerinden pis şekilde hasıl tuvalet ve lavaboların fotoğrafını paylaşan maharetli aktör Özinal’ın, “İsmi Vazıh olan aynı ilimizde aktör amacıyla derece görülen kulise bakın. Mal verip bu sahneleri kiralıyoruz. Kuliste giyineceğimiz yerde engel bulunmayan. Kendi imkanlarımızla camları kapattık. Isıtma bulunmayan, donuyoruz. Tuvaletin, lavabonun zayi ortada. Sıradan eyvah, oyunculara ve sanata sunulan değer bu mu?” şeklindeki paylaşım yapmıştı.

Şebnem Özinal ile alay malay çektirdiği fotoğrafı paylaşan Okumuş Ekin ve Turizm İl Müdürü Rüya Tuncer, yaptığı paylaşımında “Seyretme sanatçısı Şebnem Özinal’ın temsil salonunuzun yeterince bozulmamış olmayan tuvaletleri ile ait paylaşımını görünce bire bir artist evladı adına çokça üzüldüm. İstanbul’a gelerek kızıl sanatçımızı konuşma ettim. Tatsız fon amacıyla defo diledim ve kendisini Aydınlık’ımızın güzelliklerini seyretmek üzere 2 gün tatile çağırma ettim. Antrparantez, eksikliğimizin giderilmesi amacıyla kültür merkezi yöneticimiz ve ekibimizle ait muktezi tetkik sürecini da derhal başlattım. Sanatçımız ile rağbet köprüsünü onardım. Aydın’ımızı yükseltmek amacıyla görevdeyim; Ziyalı’ımıza cebin tıpkısı bir tane kalbin da kırılmasına müsaade etmem” ifadelerine düzlük verdi. – AYDIN

Share: