Kalpgâh Çıkmazı dizisindeki çocuğa hız sahnesi izleyicileri çileden çıkardı: Yazıklar olsun

Başrollerini Ayça Bingöl, İrem Helvacıoğlu, Kahraman Navruz, Dilara Aksüyek, Bihter Dinçel ve Mesut Akusta’nın paylaştığı TRT’nin dizisi Yürek Çıkmazı, salı akşamı 13. bölümüyle ekrana geldi. Dizideki çocuğa yol sahnesi ise aksülamel çekti.

TORUNUNU DEMİR ÇUBUKLA ACIMASIZCA DÖVÜYOR

Sevinçli Akusta’nın oynadığı Yılmayan, torunu Seray’ı odaya kilitleyerek demir çubukla dövüyor. Taze kızın çığlıklarına aldırış etmeden vuran Yılmaz, çıpa çubuğun kırılmasıyla dururken ana Birsen birlikte kapının uğrunda gözyaşlarına boğuluyor.

ŞİDDET SAHNESİNE TEPKİLER JALE GİBİ

Sansür uygulanmadan yayınlanan yol sahnesi izleyicileri çileden bundan sonra. Dizinin içtimai iletişim araçları hesabından sahnenin “Yılmaz, Seray’a acımıyor” notuyla paylaşılmasının peşi sıra tepkiler çığ kabilinden büyümeye başladı. Şiddetin normalleştirilmesine aksülamel gösteren bir nice kullanıcı, “Senaristler bu sahneyi zahir yazar, oyuncular birlikte lacerem oynar?” diyerek tepki gösterdi.

YÜREK ÇIKMAZI’NDA NE OLDU?

Yusuf’u tuzağa düşürerek Mehmet’i bıçaklatan Yılmaz, kıya aletini örtülü Birsen ve çocukları yanı sıra tutmayı başarır. Fakat bu Seray üzere azap meşbu günlerin başlangıcı demektir. Seray’ın eve girdiği önce tün yediği patak, sonra olacakların habercisidir. Birsen ise babasına bariyer olamadığı kabilinden dışarda kapıyı döven Halil’i de, elan iri fenomen çıkmasın diyerek, evden özlük uzaklaştırır. İstemeden annesi Cennet kadar şiddetin üstünü örtmeye başlamıştır.

İşte hayalet için yapılan kâh yorumlar…

Share: