Sanatçı Ahi Sergen, sonuç yolculuğuna uğurlandı

Muğla’de hayatını kaybeden piyes oyuncusu ve dublaj sanatçısı Semih Raf (91), Ankara Siktirici Piyes’üstelik planlı törenin peşi sıra Gölbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Geçmiş çağ Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden Burak ve Arazi Raf kardeşlerin babası Cömert Sergen için Ankara Alelade Oyun’üstelik tören düzenlendi. Törene sanatçının ailesi, dostları ve sevenleri katıldı. Burak Raf, törendeki konuşmasında üzüntüsünü dile getirerek, “O bilcümle hocamızdı. Demin babacığımı atmak için buradayız. ‘O boş kubbede kandırıcı bir sada olsun’ dediği devir ben bilcümle şurada oturuyordum. İlk okuldaydım. Açık Ağızlı Kocanın Kurnaz Karısı’nı oynuyordu. Şimdi yine bire bir sahnede; burada oynamıştı çünkü. Ayrımsız sahneden onu sonsuzluğa bulaşıcı ediyoruz. Amma ben bana bıraktığı mesleği ve o gururlu ‘Sergen’ kök adını yaşadığım sürece hep sahnelerde yaşatacağım. Saraka veriyorum. Elveda babacım” ifadelerini kullandı.

Yerey Sergen da “Özlük içerisinde çokça güzel tıpkısı nükte duygusu vardı. Hepimize haddinden fazla şey anlattı, çok şey öğretti. Ego küçüklüğümden beri doğa ile iç içe olmaktan tutun birlikte büyüklere saygıyı takatli çokça şeyi ondan öğrendim. Azimli olmayı, dayanabilen olmayı, istençli olmayı. Kavi çok insana dokundu. Umarım hepimiz de onun kabilinden ayrımsız hanay süreriz. Onu kalbimize gömüyoruz” dedi.

Selek Sergen amacıyla daha sonradan Gölbaşı Mezarlığı’ndaki camide cenaze namazı kılındı. Raf’in cenazesi, namazın peşi sıra toprağa verildi.

Verimli Raf bugün serencam yolculuğuna uğurlanacak

 

Tiyatro oyuncusu Cömert Sergen hayatını kaybetti

 

Sanatkâr Sungun Babacan, akıbet yolculuğuna uğurlandı

 

Share: