Diyabet İşleri Başkanı Erbaş, Derik’te Mevlit ve yakarış programına katıldı

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ulu Erbaş, Mardin’in Derik ilçesi Üçyol mevkiinde meydana mevrut gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden 1 şehit polis güçleri memuru ve 19 yurttaş amacıyla düzenlenen mevlit ve yakarış programına katıldı.

Derik kaza merkezine mevrut Din İşleri Başkanı Yüksek Erbaş, tevellüt programı öncesi trafik kazasında hayatını kaybeden Avukat Baran Açan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ardın Erbaş, tevellüt ve yakarış programı için Martir Ilçebay Muhammed Fatih Safitürk Camii’hangi geçti. Burada yapılan programda Din İşleri Başkanlığı ve İl Müftülüğü ekiplerince Kur’an-ı Cömert tilavetinin arkası sıra Türkçe ve Kürtçe veladet okundu, hayatını kaybedenler için dua edildi.

Ahireti hatırlayarak yaşanılması tavsiyesinde mevcut Erbaş, “Kur’an-ı Ahi göre gitmek var. Kur’an-ı Selek hangi diyorsa onu namına ifade etmek var. ve sabrı kaynak var. Hacca gidenlerin kuma kullandığı açacak sabırdır. Onun üzere değerli aziz kardeşlerim ne yapalım? Olmasaydı bu kök avarız, ölümler, birdenbire ölümler, amma kaza bu. Ne yapacağız? Sabredeceğiz, ama tedbirlerimizi alacağız. Rabbim onun yolunu dahi gösteriyor. Üstüne düşeni yaptıktan sonra biz inşallah üzerimize düşeni yapmaya çaba edelim. Güzeşte hafta cumartesi günü yaşadığımız kederli ilçe için vakit kaybetmeden demiyorum hayatımızın seçkin alanında üzerimize düşün vazifeyi yapmamız geçişsiz. Hoppadak yaşadığımız bu kederli kazaya göre demiyorum. Gelişigüzel devir, hayatımızın seçme simultane üzerimize sakıt vazifeyi yapmamız, müdebbir olmamız lazım” dedi.

Programa Ilbay ve Şehremaneti Başkanvekili Mahmut Demirtaş, SELIM Fırka Mardin Mebus Cengiz Demirkaya, Derik Kaymakamı Dünya Çakır, İl Müftüsü Yüce Hayri Çelik, SELIM Tümen İl Başkanı Faruk Kılıç ile kazada hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı.

Programın böylecene vatandaşlara kemirmek ikramında bulunuldu. – MARDİN

Share: