Hakkari’de ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyelerinden hanende Gülşen’e aksülamel

Hakkari’de ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri, şarkıcı Gülşen’in imam hatip okulları ve mensuplarına yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Derneğin Hakkari Idarehane Başkanı Adil Çıpa, gazetecilere, önder hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

Bu okulların ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda tabiiyet, içtinap etmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına kebir katkılar sunduğunu belirten Demir, şunları kaydetti:

“Gülşen isimli aynı şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre kin ve düşmanlığa irsal etmektir. Bu okulların mensuplarına ve mezunlarına tıpkısı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine aynıyla iadeli ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından kıran kendisini kınıyoruz. Zaman bu okullarda okuyan tahminî 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve mezun olanları dikkate aldığımızda 10 milyona yakın benzeri kitleyi kötü iddialarla suçlamak toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Yapılan terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, ülfet uğrunda adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Çipo ve beraberindekiler, açıklamanın peşi sıra Gülşen hakkında yanlışlık duyurusunda bulundu.

Açıklamaya, Bahir Feneri Derneği Kıran ve Meydan Ameliyat Müdürü Fatih Talih, İHH Hakkari Bölüm Başkanı Orhan Ana, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi Harun Aşan, Hakkari Afiyet Sen Yazıhane Başkanı Orhan Tanyürek, Hakkari Doğruluk ve Tesanüt (HAKDA) Platformu Sözcüsü Nihat Gür ve Ensar Vakfı Başkanı İsmail Bronz katıldı.Share: