Çin’de al uyarma

Merkezden yapılan açıklamada, yarın Sincan Mahalle Muhtarı Bölgesi, İç Moğolistan Muhtar Bölgesi, Şaanşi, Hınan, Anhui, Ciangsu, Siçuan, Hubey, Hunan, Ciangşi, Cıciang, Fucien ve Guicou eyaletleri ile Şanghay ve Çongçing şehirlerinin bazı bölümlerinde sıcaklığın 35 dereceyi geçeceği belirtildi.

Şaanşi, Siçuan, Hubey, Hunan, Ciangşi, Anhui, Ciangsu ve Cıciang eyaletleri ile Şanghay ve Çongçing şehirlerinin kâh bölümlerinde ise 40 ila 42 dereceye vasıl, başkaca 42 dereceyi aşan şule değerleri ölçülebileceği kaydedildi.

Sıcak albeni zımnında bu sene ilk defa kırmızı ikaz yayımlayan hava bilgisi yetkilileri, bölüt yunak saatlerde bariz hava etkinliklerine katılmamalarını ve dışarıda çalışanlara kalın ıtlak vermelerini referans etti. Ayrıca canlılık şebekelerinde ve trafolarda oluşabilecek taşkın angarya dolayısıyla arızalara ve yangınlara alın tetik olunması uyarısında bulundu.

“Kırmızı” uyarma, Çin’in 4 kademeli hamam hava uyarı sisteminde bildirme efdal seviyeyi mandepsi ediyor. Tembihler, yüksekten düşüğe “kırmızı”, “turuncu”, “solgun” ve “mavi” şeklinde sıralanıyor.

Uzmanlardan uyarı: Isıdam hava dalgasına ilgi!

 

Hamam havada şüphesiz beslenmeliyiz?

 

Çin’de su parkında tıkışıklık

 

Share: