Kayapınar Belediyesinden yıpranmamış doğan bebekler için bergüzar

Kayapınar Belediyesi, Gazi Yaşargil Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde yeni doğan bebeklerin ailelerine “Sayrılarevi çıkışı seti” ödül etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Içtimai İşler Müdürü Pelda Fert Bingöl Büyüktimur ve beraberindekiler, “Yıpranmamış doğanın önceki hediyesi Kayapınar Belediyesinden” sloganıyla Gazi Yaşargil Terbiye ve Araştırma Hastanesine sınırlanmış Avrat Doğum ve Çocuk Hastanesinde kullanılmamış doğan bebekler ve annelerini konuşma etti.

Kayapınar Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Arif Karaman’ın selamlarını ailelere ileten Büyüktimur, eskimemiş süt kuzusu heyecanı etkili ailelerin mutluluğunu paylaştı, annelere şal, eskimemiş doğan bebeklere dahi türlü ürünlerden oluşan kol ödül etti.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Kayapınar Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Karaman, belediyelerin insanın doğumundan ölümüne kadar insana hizmet veren, yatırım fail kurumlar olduğunu belirtti.

Daha önceki başlattıkları “Hoş geldin Kayapınar bebeği” ünlü projenin ardından bu kat birlikte Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğünce

“Bakir doğanın geçmiş hediyesi Kayapınar Belediyesi’nden” ünlü projeyi uyguladıklarını dile getiren Karaman, ana ve babaların mutluluklarına ortak olduklarını aktardı.

Karaman, “Ekiplerimiz mevlit yapmış anneleri hastanede ülfet ederek ailelerimize hayırlı olsun temennisinde bulunup, annelere şal, bebeklerimize de ‘Sayrılarevi çıkışı seti’ bergüzar etti. Tıpkı el daha asıl ağababa olan hemşehrilerimize kırnak olsun dileklerimi iletiyor, minik yavrularımıza körpe ve dimdik ayrımsız mülk diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: