CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan özen calip sözler: Hakimsen değişmeyen ver kardeşim

Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Raif Dinçkök Hars Merkezi’nde düzenlenen CHP ekip toplantısına katıldı. Toplantının açım konuşmasını İçişleri Bakanlığı tarafından yolsuzluk soruşturması çerçevesinde Yalova Uray Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman yaptı. Salman yoluyla, “14’üncü Cumhurbaşkanımız” denilerek seslenme edilen Kılıçdaroğlu, ardından partililere seslendi.

Yalova’birlikte bezen bitkileri üreticileriyle ilk kez tıpkısı araya geldiğini ve toplantıdan bilahare birlikte esnaflarla buluşacağını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Olur, şişman bire bir ülkeyiz. Türkiye domuzuna benzeri ülkedir. Türkiye’de bütün alay malay hayat süresince yaşayabiliriz. Tıpkısı ahdim var, bu ülkede hiçbir çocuk yatağa haris girmesin. Bir ahdim var, tek kimesne fideist nedeniyle ötekileştirilmesin. Bire Bir ahdim var, hiçbir kimse hayat tarzı zımnında ötekileştirilmesin. Benzeri hedefim var, herkesin bir işi, aşı olsun. Bire Bir amacım var, eş-koca eşitliği olsun. Bire Bir hedefim, aynı amacım, aynı ahdim var, bu ülkede hepimiz, behişt gibi vatanda varlık içinde yaşayalım. Aynı ahdim var, herhangi bir evde erinç, değme evde bereket olsun. Sizin yaşadığınız sorunları biliyorum, sizin yaşadığınız sorunların kaynağını da biliyorum.”

“DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ”

Türe, ülfet ve adil yana olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, 6 liderin oluşturduğu ittifakın güzel bire bir antant olduğunu söyledi. Vatandaşların görüşü hangi olursa olsun o masada kendisini baziçe fail birini gördüğünü tabir fail Kılıçdaroğlu, “Ayrımsız araya geldik, bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Ayrımsız araya geldik, bu ülkeye kardeşliği getireceğiz” dedi. Karı destekleri sigortasını getireceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, yoksulluğu bitireceklerini kaydetti.

“10 YIL MI DEVAM EDECEK?”

İçişleri Bakanlığı vasıtasıyla Yalova Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman’ın görevine iadeli edilmesi gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Göreve bozukluk iadeli etmiyorsunuz? ‘Demokrasi’ diyorlar değil mi? Demokrasinin D’sinden anlamıyorlar. Demokrasinin hangi olduğunu üstelik bilmiyorlar. Komutan, senin görevden alındığın bu müddet senin gururla anlatacağın tıpkısı özdek olacak. Nazır Satma ziyarete geldiği antlaşma dedim ki, ‘Varsa tıpkı suçu, algı aldıysa, şunu bunu yapmışsa zaten sana ihtiyaç kalmaz, doğrusu onu partiden atarız’ ama öyle tıpkı molekül bulunmayan. Hep Yalovalılara bakım veriyor bu koca. Siz onu ne gerekçeyle görevden alıyorsunuz? Yargıç, yani bilgili davayı sürekli erteliyorsun. Kardeşim otur kararını ver. Hakimsin sen. Bilge neye bakarak değişmeyen verir, hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine göre değişmeyen verir. Malını, mülkünü araştırdınız, 7 göbeğini araştırdınız, herhangi bir madde bulunmayan. Suç duyurusunda bulunan kendisi. ‘Efendim ehlihibre raporu geldi, suçsuzdur’ diyor. E aynı henüz gelsin. Bu 100 yıl bitmeme mı edecek? Hakimsen karar ver kardeşim. Sen hakimliğini bil. Vicdani kanaatine bakarak kararını ver ve biz bu olayı kapatalım. Yazıktır, günahtır, milli kaime gasp edilemez. Ki milli iradeyi gasp ederse karşısında bu milleti bulur.”

Share: