Nazır Kasapoğlu’ndan Komutan Altay’a teşekkür

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5. İslami El Birliği Oyunları’nın birleştirme edilmesinde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Garaz İbrahim Altay’ın iri emeği olduğunu belirterek, Komutan Altay ile ekibine çabaları ve aksiyon birliğinden muhit teşekkürname etti.

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Gaye İbrahim Altay’ı mülakat etti. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Başbuğ Kasıt İbrahim Altay ziyaretin ardından matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. 5. İslami El Birliği Oyunları’nın sonuna yaklaştıklarını söyleyen Başbuğ Altay, “Konya’nın tanıtım değerine çokça iri bir ulama sağlayıcı Konya 2021’in imdi bitiş zamanına çok yaklaştık. Bu yaklaşık 3 almanak benzeri avantür. Protokolü imzaladığımız günden bugüne kadar bakanlıkta çok gür benzeri organizasyonla bu süreci yürüttük. Ego cümle Konyalılar adına bakanımıza sonsuz şükranlarımı iletiyorum. Türkiye’nin evvel olimpik veledromu, yekpare olimpik yüzme havuzu, atletizm ve futbol sahaları bakanlığımız yoluyla sonuç dönemde şehrimize kazandırılan arsıulusal standartlarda tesisler kendisine Konya 2021’dahi şehrimize hizmet etti. Sonrasında hem Konyalı sporcuları hem birlikte Konya’üstelik ve ülkemizde düzenlenecek ulusal ve uluslararası müsabakalarda şehrimize bakım edecek tesisler üzere bakanımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca küşat seremonisi sonuç dönemde ülkemizde yapılan bu mefret organizasyona yerinde tıpkı şekilde Konya Büyükşehir Stadyumu’nda bakanlığımız marifetiyle gerçekleştirildi. Görüntüler bibi herkesin hafızasında ve Konya tanıtımında teferruatlı müddet kullanacağımız ayrımsız aktiflik oldu. Bakanımıza bundan kıran antrparantez teşekkürname ediyoruz ve ayrımsız Konyalı kadar programların başından bugüne büyüklüğünde, tek ayrılmadan Konya’mızda kendisini ağırlamaktan iri bire bir mutluluk duyduğumuzu ikna etmek isterim. Bakanımızın şahsına, birlik Toyluk ve Spor Bakanlığı personeline bile şükranlarımı sunuyorum. İnşallah erte akşam ezanı kapanışla alay malay bu domuzuna organizasyonu tamamlamış olacağız. Konya için anlı şanlı olsun” dedi.

Nazır Kasapoğlu da, 2022 yılının arz geniş spor organizasyonunu Konya’birlikte gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Gerçekten 3 yıllık bire bir iş süreci ve yarınla alay malay hamdolsun başarıyla nihayetlenecek. Haddinden Fazla şişman çalışma var. Çabalama var, teşrikimesai var ve neticesinde dahi Allah’a şükürler olsun kusursuz aynı kombinezon var. Bittabi bu emeğin ardında takatli çokça gurur, yapılış var ama yeryüzü önemlilerinden birindeyiz bugün. Ben tıpkısı teşekkürname ziyareti üzere geldim. Başkanımıza, altın ekibine, bu 3 yıllık süreçte katkıları ve işbirlikleri için candan teşekkür ediyorum. Bittabi Konyamız bu işe çok domuzuna bir şekilde ev sahipliği yaptı. En esasen beri mevrut misafirlerin ağırlanması, sürecin yönetilmesi olsun, unutulmaz hatıralarla ayrılıyor misafirler. Hemen bugün için değil, bundan sonrası için de Konya’nın ayraç şehir yerine, marka tıpkı destinasyon yerine var olması bunun sürdürülebilmesi açısından bile majör bir faaliyeti geride bırakıyoruz. İnanıyorum ki zaman buraya sporcu namına, teknik ekip namına, peyrev olarak gelenler, onların eşleri, dostları o ülkenin vatandaşları elan pahal tıpkısı şekilde Konyamıza gelecekler, müzakere edecekler. Önümüzdeki süreçte bu tam organizasyonun elan hayatiyetli neticelerine bile şahit olacağız” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra Kasıt İbrahim Altay, Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na İslami El Birliği Oyunları’na özel andaç madalyası ihsan etti. – KONYAShare: