Burdur’da TOKİ’ye 12 bin 678 müracaat yapıldı

Burdur’de TOKİ’ye 12 bin 678 başvuru yapıldı

Toplumsal Hane Hamlesi Projesi Tanıtım Ara Bulucu Burdur’dahi

BURDUR – Türkiye’nin herhangi bir yerini gezerek proje hakkında halkı bilgilendiren Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dolgun Basamak İdaresi Başkanlığı’na ilişik lansman ara bulucu Cumhuriyet meydanında Burdur halkına sanal esas gözlüğü ile proje evlerini gezdirerek ahali tarafından alçalma edilen soruları yanıtladı. Burdur’de üstelik yapılacak projeye müracaat özne vatandaşlar sanal gezi turuyla yapılacak evlerin münteha hallerini görmüş oldu.

Toplu Ev İdaresi Uzmanı Mehmet Öç proje ile ilgilendiren yaptığı açıklamada; ” Sayın Reisicumhur Recep Takbih Erdoğan’ın talimatları, Kasaba ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlemeleri doğrultusunda Türkiye genelinde başlamış olan 500.000 göz hamlesi ile alay malay tanıtım ve vatandaşlarımızı haberdar etmek üzere geziyoruz. Zaman üstelik Burdur’dayız. Burdur’dahi hat de 200, ilçeler ile gelişigüzel toplamda 864 hane planlaması var. Tığ üstelik burada yapılacak olan ev, arsa ve işyeri ile ilgilendiren vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Burdur’da yapılacak konutlar üzere toplamda 12 bin 678 müracaat yapıldı. Bunların 7 bin 103 tanesi biçim amacıyla, 3 bin 121 tanesi Bucak için, izansız artan 2 bin 454 müracaat ise başka ilçelerde yapılacak olan konutlar içindir. Arsa ve iş yerleri amacıyla başvurular 15 Kasıma kadar bitmeme ettiği üzere nihai tabir o tarihten sonradan anlaşılan olacak.” dedi.

Konutlar üzere türe sahiplerini tayin kuraları Türkiye genelinde yarından itibaren çekilmeye başlayacak ve küçük ay ayının sonuna büyüklüğünde devam edecek. Ad Çekme sonuçları vatandaşlara SMS yolu ile bilgilendirilecek. Ayrıca sonuçlar “Gayrimenkul Hane A.Ş” ve “Dolgun Hane İdaresi” nin genel ağ sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılacak olan etkili yayınlardan izlem edilebilecek.

Share: