Kız Kardeşim Projesi girişimci kadınlara desteğini ikiye katladı

– Kız Kardeşim Projesi müteşebbis kadınlara desteğini ikiye katladı

Kız Kardeşim Projesi müteşebbis kadınlara toplanmış 3 milyon TL’lik yardım desteği sağladı

İSTANBUL – Kız Kardeşim Projesi Üçüncü Atıfet Programı kapsamında, atıfet almaya türe kazanan girişimci kadınlar, düzenlenen törenle açıklandı. Bu yıl mevhibe verilen girişimci karı sayısı ve bağış miktarı iki mezuniyet artırıldı. 60 girişimci kadına 50 biner TL doğmak için toplamda 3 milyon TL’lik destek sağlandı.

Coca-Cola Türkiye, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Yerleşme Derneği hareket birliğiyle kadınların kazançlı hayata katılımını yetiştirmek planlı Kız Kardeşim Projesi mevhibe programı çerçevesinde bugüne büyüklüğünde 101 müteşebbis kadına, işlerini büyütmeleri üzere bindi olundu. Proje çerçevesinde bugüne kadar 450 binin üzerinde kadına yetişek, mevhibe programları ve ilham buluşmaları ile ulaşıldı. Kız Kardeşim Projesi Üçüncü Teberru Programının tanıtım törenine; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Esmer ve Oturma Derneği Umumi Heyet Üyesi Nesrin Serin Onkardeşler katıldı.

Bağış programı yeni sektörlerle genişletildi

2022 yılı Atıfet Programı 4 girişim halinde gerçekleştirildi. İmalat, yeme ve içmece, bilgi ve bildirişim, konaklama sektörlerini içine alacak şekilde genişletilen programda, online başvuruların tamamlanmasının arkası sıra yorum sürecine geçildi. Bu sürecin ardından bölgesel mülakatlar gerçekleştirildi. Bölgesel mülakatı başarıyla sabık müteşebbis kadınlar Hibe Programı Eğitim Bilimi Kampı’na katılarak dinlenme kampı müfredatlarını içeren eğitimler aldı. Bitiş değerlendirmelerini başarıyla tümler 60 müteşebbis avrat, iş ihya hibesiyle desteklendi ve projenin mali kurum ortağı olan Akbank’ın avantajlı bindi paketlerinden yararlanmaya türe kazandı.

“Kız kardeşim projesiyle bugüne büyüklüğünde 450 bin kız kardeşimize ulaştık”

Coca-Cola Türkiye Umumi Müdürü Başak Yağız, Coca-Cola Türkiye olarak yedi yıldır projeye kesintisiz destek vermekten balaban ayrımsız bahtiyarlık duyduklarını ifade etti.  Esmer, “Haddinden Fazla mutluyuz. 7 yıldır Kız Kardeşim projesi bitmeme ediyor. Paydaşlarımızla, ortaklarımızla alay malay bitmeme ediyoruz. Zaman burada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve eksiksiz projeyi yönetmemizi sağlayıcı Habitatla birlikteydik. Kız kardeşim projesiyle bugüne kadar 450 bin kız kardeşimize ulaştık. Bilcümle hedefleri kırıyoruz. Ben temas ant kadınların olduğu yerde elhak hedeflerin kırılacağını ve çok şişman başarılara imza atılacağını düşünüyorum. O yüzden bizim üzere çokça keyifli tıpkısı dönüş. Armağan çalışmalarımız artarak bitmeme edecek. Kadınların düşer miyim, yapar mıyım dediği anda onlara tıpkı halk verebilirsek, benzeri birey suyu verebilirsek çokça henüz nazik başarılar olacağına inanıyoruz. O yüzden herkese çok teşekkürname ediyorum. Bizim üzere birlikte çok çekici tıpkı zaman. ” dedi.

“Hibenin miktarından çokça bu büyüklüğünde evire çevire bire bir ailenin içerisinde kalkışmak bizim amacıyla haddinden fazla eşsiz”

Girişimci kadınlardan Aysu Gürman, ” Zaman çok değerli bir bağış kazandık. Kız Kardeşim Atıfet Programından desteğimizi aldık. Bizim amacıyla haddinden fazla majör. Hibenin miktarından çokça bu kadar güzelce bir ailenin içerisinde başlamak bizim amacıyla çok nadir, çokça mutluyuz. Ben zeytin ve zeytinyağı sektörünün taraf ürünlerini değerlendiriyorum. Ege Teknopark’ta şirketim var. Toz zeytin üreticisiyim. Sürdürülebilir istihsal yapıyorum.” diye konuştu.

“Bizim tıpkısı basamağa ihtiyacımız vardı”

Burdur’dan gelen girişimci kadınlardan Ayhan Nurlu Buran ise “Projeme pizza sektöründen katıldım. Gıda hizmet sektörü. Şu dakika çok mutluyum. Yani bizim bire bir basamağa ihtiyacımız vardı. Yurt bunu gerçekleştirdi. Bunun için emniyetsiz afiyet donör benzeri müstevi geçiriyoruz. Haddinden Fazla mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Share: